Jump to content
Sign in to follow this  
zigulek

walka z korzeniami

Recommended Posts

ma ktos z was wiedze jak za pomoca chemi mozna pozbyć sie barwiacych korzeni moje korzenie sa za duze aby zmiescic je do jakiegokolwiek garka zeby je gotowac

a co to za korzenie i z jakiego żródła pochodzą ;););)

my polewalismy nasz gorącą wodą ale szczerze mówiąc nie zdało rezultatu i pożyczylismy gar taki do gotowania " prania" albo weków. i gotowalismy na raty

Ja pożyczyłem tzw. balije i po jej odpowiednim przygotowaniu grzałem wode zwykła grzałką. Może to jest mało profesjonalny sposób ale zawsze lepsze to niż na raty.

hmm widze ze chyba nikt nie wie jak to zrobic chemia

:(

ja bym nawet nie ryzykował chemii... Po co narażać swoje zwierzątka Daj sobie czasu i mocz go w jakieś beczce. Ostatecznie sam przestanie barwić. A jeżeli się zdecydujesz dać go do akwa to tylko wodę zabarwi, ale to nie jest szkodliwe, nawet pożyteczne, bo zmiękcza wodę (mowa o garbnikach)

a wiem wiem garbniczki sa dobre juz mam 4 korzenie nna jednym jest posadzony mech ( nie wiem jak to zrobili) a na reszcze ma wszepione rosliny troche kosztowały ale super sprawa

mech po prostu przywiązuje się nitką- żyłką i po czasie sam się wrasta- tak samo inne rośliny. Więc nie widzę sensu przepłacać ;)

a co do tematu korzeń nawet po wielokrotnym wygotowaniu potrafi barwić wodę, chemią tego się nie pozbędziesz.

Nie wiem dlaczego ludziom tak bardzo przeszkadza barwiący korzeń- mnie się to bardzo podoba :mrgreen:

Albo... wziąśc jakis kocioł, i rozpalic palenisko. Na dworze, kilka brył drewna, nieco węgla, i gotowanie zupy.

Mam kasiążkę o akwarystyce i był tam dział o preparacji korzenia . Jeśli jest za duży , to 1 metoda :przetnij go na pół i spreparuj i jak całość będzie gotowa to połącz te dwie części kołkami (takimi jak sie biurka itd. łączy ale nie używaj żadnego kleju) 2 metoda :polewaj go wiele razy gotującym się nasyconym roztworem soli .

Albo... wziąśc jakis kocioł, i rozpalic palenisko. Na dworze, kilka brył drewna, nieco węgla, i gotowanie zupy.

polecam przy okazji ugotować żonę ;p (żart), jednak nie wszyscy mają możliwość rozpalenia ogniska nad wanną mieszkając w bloku :( Metoda dobra, lecz nieskuteczna w 100% :D

hmm ale z tymi kołkami do drewna całkiem całkiem dzisiaj spróbowac musze :D

xD chodzilo mi o to, ze zrobic na dworze palenisko, jakis kocioł wziąśc (nie wiem skad, ale na targu- jarmaarku?) wlac wody i palic. Oszczędzasz na prądzie czy tam gazie :) A tylko wode musisz dolac :P

nie zrozumieliśmy się. Nie każdy ma kawałek podwórka, by rozpalić ogień nad sporym tanim naczyniem by wygotować korzeń. W parku tego nie zrobisz, a w każdym innym miejscu publicznym jesteś narażony na mandat :(

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this