Jump to content

Czy filtr aquael turbo filter 650 może wciągać rybki?

Mat342
 Share

Recommended Posts

Mam gąbke,obsada to 1 skalara, 2 gurami marmurkowy i ten pomarańczowy, krewetka filtrująca, dwie krewetki orange sakura od wczoraj i były neony, ktorych już nie ma, został tylko jeden -_- Mam pokrywe.

Edited by Mat342

7 zjadł w ciągu jednej nocy :/ ?  Wątpię, bo przed wczoraj dawałem im artemię, to skalar nawet jej nie atakował,wątpię że by je zjadł :/

Dodam jeszcze, że wczoraj jak je wpuściłem, nie przejawiał zbytniego zainteresowania nimi, ani ich nie gonił.

Edited by Krzysiek1702

Zależy od wielkości skalara. Ryby mają dość spory apetyt i potrafią się najeść na zapas. Alternatywa jest taka, że ryby przyniosłeś chore, lub źle przeprowadziłeś aklimatyzację (z relacji wnioskuję, że nie robisz kwarantanny?) i zwyczajnie padły z powodu szoku, lub choroby, po czym zagubiły się pomiędzy dekoracją, lub zostały zjedzone. Nawet, gdyby filtr jakimś cudem wciągnął i zmielił neony, pozostałyby strzępy ryb. Akwarium masz przykryte, czy ryby dostały możliwość wyskoczenia?

Mam pokrywe.

Tak więc ucieczka górą w sumie odpada. Ja rownież obstawiam skalara - te ryby do najłagodniejszych nie należą, a to że na samym początku nie przejawiał względem neonów większego zainteresowania jeszcze o niczym nie świadczy. Nigdzie nie napisałeś litrażu - jeżeli masz za mały zbiornik i jeszcze dodajesz ryby to trzeba się liczyć z tym, że agresja się nasili. Pomijając fakt, że ryby mają różne wymagania. Edited by Miniu

Akwarium 112l,  kwarantanny nie robiłem, ale z tego co widziałem ryby wyglądaly dobrze, choć trzymały się tyłu zbiornika, z neonów został tylko jeden, już nawet jeśli ten skalar by mógł je zjeść, to jednak jakieś resztki by zostały...

Akwarium stanowczo za małe zarówno dla skalara jak i dla gurami. Jeżeli neony kupiłeś małe to mogły się zmieścić na raz do pyska skalara - kiedyś widziałem filmik jak niby mniej pozorny bojownik zjada neona w całości (wystawał jedynie ogon) ale to inna historia. Uporządkuj obsadę, dobierz ją odpowiednio do parametrów, a takie historie więcej się nie powtórzą :)

Edited by Miniu