Skocz do zawartości

Jakie rybki kupic ? Pomocyyy.


KasiuniaxDpoczatkujaca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacym akwarystom . Mam akwarium 25l. I tu moje pytanie ile powinno byc molinezji , mieczykow , gupikow zeby czuly sie dobrze ? Musi byc samiec i samica ? I jakie warunki powinny miec ? Chyba ze ktos ma pomysl na jakies inne fajne rybki ktore odnajda sie z mieczykami i gupikami bo te mi sie podobaja ;) Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zbadaj (lub sprawdź na stronie wodociągów) parametry wody którą dysponujesz lub zastanów się czy jesteś w stanie przefiltrować ją przez RO żeby dobrać parametry to obsady, którą chcesz. Parametry wody i litraż to nierozłączna para wymagań dla ryb, które musisz spełnić. Ryby zawsze wybiera się względem tych wymagań (czasami również kilku innych) i nie ma taryfy ulgowej w żadnym przypadku. 

 

Twoje obecne 25 litrów nadaje się na jednego samca bojownika lub kilka gupików endlera lub kilku danio perłowych - z tych bardziej popularnych ryb. Krewetki również. Oczywiście pod warunkiem spełnienia wymagań co do parametrów wody.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie mam miejsca na wieksze akwa . Z tego co sprawdzalam wode odpowiadala by tym rybka , nie spradzalam tylko ile temp wody powinna miec . A zalezy mi na tych rybkach bo ciocia ma takie samo akwa i ma 2 mieczyki z tym ze jeden w ciazy i 2 gupiki i jedna molinezje balonowa i bardzo fajnie wyglada to i dlugo juz je ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiec na jakie sie nadaje jeszcze ? Prucz wymienionych . To jakim cudem u mojej cioci zyja i nic im nie jest ? Sorki zzielenialam juz ..... uff
Poniewaz akwarium juz kupilam wraz z filtrem grzalka termometrem ... wiec inne akwa i tak nie wchodzi w gre woda juz odstana zostalo mi kupic rybki tylko nie wiedzialam ze to taki problem az :(

 

Dbaj o pisownię. Używaj polskich znaków diakrytycznych. /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby będą ŻYĆ w zbyt małym akwarium, ale po pierwsze skarłowacieją (nie osiągną właściwych rozmiarów, co czasem wiąże się ze zniekształceniem), po drugie akwarium będzie niestabilne biologicznie - ryby będą pływać w zbyt dużej ilości produktów ich przemiany materii. Zwykle nie osiągną swojej maksymalnej długości życia. To tak, jakby zamknąć kota w klatce 50x50x50 - przecież przeżyje. Zwyczajnie nie jest to zdrowe i kropka. Mówimy o molinezjach i mieczykach - rybach dorastających spokojnie do 10cm długości.

 

W takim litrażu możesz sobie pozwolić na 4-5 samców(i tylko samców) żyworódki Endlera lub harem Drobnotki. Ewentualnie pojedynczy bojownik, samiec lub samica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może najpierw trochę o zakładaniu akwarium i zapewnieniu odpowiednich warunków rybkom. Widzę, że już się szykujesz na kupowanie ryb, a akwa nie dojrzałe. Do akwarystyki trzeba dużo cierpliwości, z pośpiechu nic dobrego nie wynika (nie chcielibyśmy abyś niedługo zakładała tematy w stylu "rybki mi zdychają, pomocy").

 

PS Na tym forum posługujemy się językiem polskim, więc zwracaj uwagę na pisownię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...