Skocz do zawartości

Szafka pod 240l


kacper.diablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jakich wiele: CZY WYTRZYMA?
szafka ma 5 ścianek poprzecznych ale akwarium stoi właściwie na 4. trzy z nich mają po 16mm a jedna(środkowa) 32mm. blat ma grubość 35mm. pleców właściwie nie ma (cieniutka dykta). Reszta zrobiona z płyty wiórowej. stoi łącznie na 8 nogach (4 na rogach, 2 w połowie i po jednej w 1/4 i 3/4). Czyli pod każdą przegrodą jest noga a pod środkową są dwie
Do tej pory akwarium było wypełnione wodą do połowy(żółwie). I dawało radę, oprócz akwarium stoi filtr 10l i telewizor kineskopowy które swoje też waży. 
Załączam zdjęcia
Z góry dzięki za rady


No i dodam jeszcze że oczywiście chce zalać je teraz do pełna i mieć rybki


szafka ma 200cm a akwarium 120

post-20851-0-57840500-1439897323_thumb.jpg

post-20851-0-46079800-1439897346_thumb.jpg

post-20851-0-06521000-1439897371_thumb.jpg

post-20851-0-60280700-1439897394_thumb.jpg

post-20851-0-43821500-1439897426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie bardzo wiem jak to jest skręcane ale wygląda na budżetową opcję. Powiem szczerze, że przy takim litrażu to bym nie ryzykował. Plus ten brak pleców mnie dość mocno niepokoi. Wiesz, może i wytrzyma ale kilkaset litrów wody na podłodze to też nie jest przyjemna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech się wypowie ktoś kto ma więcej wspólnego ze stolarką niż Ja. Według mnie ta szafka może się zwyczajnie położyć, przez brak pleców. Dodatkowo te nóżki raczej pewnie nie wyglądają. Nie mam też pewności czy blat przy takim ciężarze nie będzie się wyginał. Plus połączenia, różnie to bywa przy takich meblach.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie miałem podobny problem. Wywaliłem dyktę która jest z tyłu i kupiłem przyciętą na wymiar płytę 18mm. Włożyłem ją tak aby weszła cała do wnęki i poskręcałem od zewnątrz i małymi kątownikami od środka. Dołożyłem jeszcze nóżki na środku półki aby bardziej równomiernie rozkładał się ciężar. Półka stoi, jest stabilna i nie kołysze się na boki tak jak było to wtedy gdy zamiast pleców była dykta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...