Skocz do zawartości

Obsada 100l


Ziermnior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem na początku zaznaczyć że to moje pierwsze akwarium więc jeżeli robię coś źle proszę nie krzyczeć tylko wytłumaczyć :)

akwarium dokładnie ma 96l założone 5 dni temu. Roślinki trochę podrosły (wypuściły nowe liście) na korzeniu jest jakaś pleśń ale w innym dziale uspokoili mnie i powiedzieli że akwarium dojrzewa i pleśń minie za 2-4 tygodnie Więc planuje jakąś obsadę za ten czas 

 

Testów jeszcze nie robiłem, zrobię gdy akwarium dojrzeje ale na moje oko jest to woda twarda (pewnie i taka niewiele wam to mówi) :P

Temperatura 26-27 stopni bez grzałki takie upały :D

 

Jedyny mieszkaniec akwarium to ślimak military helmet, który ma się całkiem dobrze.

Moja "propozycja" obsady: (na pewno do korekty)

15 Neon innesa/czerwony

1+1 Pielęgniczka Ramireza

6 Otosek

4 ślimaki military helmet

2 Krewetki amano

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

post-23137-0-60130600-1439735359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda okaże się twarda to z tego co wymieniłeś nadawałyby się jedynie ślimaki.

To podłoże to piasek?

 

PS: Posadzenie żabienicy i nurzańca z przodu to według mnie zły pomysł. Jeżeli tej zwartki jest więcej niż 1 sztuka to je rozsadź - szkoda ich żeby razem się kisiły. Jeżeli mnie oczy nie mylą to masz microsorium windelov - nie sadzi się jej w podłożu a przywiązuje do korzenia/kamienia/lignitu/itp.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nie da się zmiękczyć? microsorium windelov to ten mech tak ? jest wsadzony w zagłebienie korzenia, żabienica i nurzaniec są posadzone na środku chociaż się nie wydaje. Zwartka jest jedna. podłoże to przesiany żwir z piasku rzecznego :D

Edytowane przez Ziermnior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żeby móc mieć najszerszy wybór obsady wybór jest moim zdaniem jeden - zakup filtra RO (koszt ~100zł).

2. Jeżeli jako podłoże robi żwir to o rybach dennych i pielęgniczkach należy zapomnieć - wymagają piasku jako podłoża.

 

PS. microsorium to nie mech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 załóżmy że ta woda jest twarda jaka obsada będzie pasować? najlepiej ławica i jakieś 2 -4 większe ryby

2 w zasadzie to żwirek bardzo drobny największe kamyczki mają z 2-3mm i zaokrąglone rogi

microsorium jak to przywiązać do korzenia?

4 czy resztę ślimaków mogę kupić i wpuścić?

5 Naprawdę niema innego sposoby by zmiękczyć wodę? ten filtr to spory wydatek ja dla mnie bo zostało mi tylko na ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskowe często pokazują co i jak chcą. Najdokładniejsze kropelkowe - pH, kh, gh to żeby dobrać obsadę. NO2 i NO3 - żeby zobaczyć na jakim etapie jest cykl azotowy.

PS. ja nie wiem czy woda ze studni jest najlepszym wyjściem (pewnie zależy też z jakiej) ... IMO lepsza prosto z kranu - miałbym mniej obaw czy wszystko z nią OK. U mnie np. wiem, że woda w studni ma dużo związków siarki i czegoś tam jeszcze - do akwarium moja się nie nadaje.

 

edit. na allegro powinno wyjść dużo taniej niż w sklepie zoologicznym (chyba, że sklep ma niską marżę :D )

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ze studni w sensie studnia>pompa>kran Xd

No właśnie już edytowałem posta*, bo w pierwszej chwili myślałem, że specjalnie zalewałeś akwarium wodą ze studni, której woda jest nie wiadomo jaka i co w niej żyje ;)

* żeby dopisać tą ewentualność dostawy wody

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...