Skocz do zawartości

Przejście z 56L na 180L


Tecio88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecam melisę, bo z podejściem "ja chcę natentychmiast i już" to tylko sobie kłopotów narobisz, i z pewnością będzie to gorzej wyglądało niż lekko brązowa woda.

Wygotuj go porządnie, wrzuć do akwa i zostaw. Podmianami z czasem usuniesz przeszkadzające Ci zabarwienie. A nie masz gwarancji jak długo będzie barwił, może miesiąc, a może rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę nie mylić tego z offtopem...

Kolejne pytanie z cyklu nie wiem?

Otóż zastanawiałem się nad podawaniem od startu akwarium CO2 z bimbrowni lub węgla w płynie. Która wersja będzie lepsza?

A i może ktoś z was robił już domowe CO2 do akwarium w stylu mojego 180L i zna proporcje oraz wielkość butli i napowietrzacza?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że przy tej pojemności akwarium obie opcje uważam za niezbyt udane. Bimbrownia jest mało skuteczna przy pojemności akwarium powyżej 100 litrów ,a Carbo mało ekonomiczne ( chyba ,że masz dojście do aldehydu w dobrej cenie ).

Na twoim miejscu zastanowił bym się nad butlą. Skuteczność większa niż w przypadku bimbrowni i w dłuższym okresie wydadzą mniej pieniędzy niż w przypadku lania Carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd w kolko jest to przeświadczenie ze w dużych akwariach bimbrownia jest mało skuteczna. to że jest nie ekonomiczna to jedno, ale nie można powiedzieć że jest nieskuteczna. sam używam od dłuższego czasu właśnie bimbrownie w 180l, przykładem się do wymiany na butle pod ciśnieniem ze względu na koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie przeświadczenie ,ale doświadczenie własne.Po zamianie akwarium na większe efekty stosowania bimbrowni były według moich obserwacji mniej spektakularne niż przy mniejszym zbiorniku. O opłacalności nie wspominając.

Może lepiej by było gdybym zwiększył bimbrownię proporcjonalnie do zwiększenia zbiornika, ale tego nie sprawdzałem więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ruszyłem :) Na razie bez CO2 bo na to mam jeszcze chwilkę. W międzyczasie strzelił mój kubeł Tetra EX700 :/

Musiałem go zastąpić czymkolwiek, więc wybór padł na to http://www.roslinywodne.com/filtr-kubelkowy-claron-01-cat-27-id-458.aspx

 

A oto akwarium:

201509041_spnrepn.jpg

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Tecio88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo to wywal te kwiaty doniczkowe bo będziesz miał przerąbane na starcie.
Dwa, wody nie podmieniaj raczej przez pierwszy miesiąc.
Nawożenie, coś pod korzenie zwłaszcza Kryptokorynie, od 3 tygodnia potas i polecał bym na początek jednak więcej szybkorosnących łodygowców (Hygrophile np.) albo Pistię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina Ci zgnije w wodzie. Zamień ją np. na strzałkę (sagittaria subulata) - co prawda czasami może osiągnąć wysokość około 30cm ale zrobi się wtedy niesamowicie fajny klimat :) Albo można by spróbować z żabienicą delikatną jeżeli strzałkowy busz miałby Ci przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest cały pic. To, że po roślinie nie widać, żeby się coś złego z nią działo(a po tej akurat widać, nawet na "zdrowych" liściach). To nie znaczy, że jest w dobrej kondycji. Jak zaczynają się pojawiać mocniejsze objawy, to znaczy, że jest już co najwyżej średnio. Inna sprawa, że większość roślin się potrafi regenerować (a raczej po prostu wypuszcza nowe liście). Rozkładający się liść wydziela do wody duże ilości organicznego węgla, a glony uwielbiają takie jedzonko. Tą kąpielą w kwasku popaliłeś sporą ilość liści. Stan w jakim był (zdjęcie po zalaniu) był niezły, krasnale się uczepiły, ale wystarczyło wziąć miękką szczoteczkę do zębów i go trochę oczyścić. Zamiast tego masz teraz sporo liści które zwyczajnie gniją i spotęgowało to wzrost glonów. Proponuję usuwać nitki nawijając na widelec. Najgorsze liście usunąć. Na pewno duże kombinacje teraz bardziej zaszkodzą niż pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...