Skocz do zawartości

Karlik Szponiasty - paraliż


MesseNoire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka miesięcy temu podjęłam się hodowli karlików szponiastych. Z 11 zostało 5. Nie wiem dlaczego umierają. Ostatnia żabka, która umarła na początku dziwnie pływała, po nabraniu powietrza płynąc na dno kilkukrotnie mocno obijała się pyszczkiem o podłoże, mocno uderzając zanim opadła na dno. Potem nie mogła łapać równowagi podczas pływania, aż w końcu pływała do góry brzuchem. Na końcu dostała paraliżu, nie mogła się ruszać, umierała. Leżała na dnie do góry brzuchem, myślałam, że umarła. Chciałam ją wyciągnąć, a tu nagle rusza przednimi łapkami. Puściłam ją - bezwładnie opadła na dno. Wzięłam ją z powrotem i posadziłam na korzeniu który jest blisko tafli wody, posiedziała chwile i znów opadła. Przełożyłam ją na noc do kotnika i dałam rogatka by mogła się na nim wesprzeć. Rano była martwa. Co gorsze, to samo dzieje się z kolejną żabą, objawy identyczne. Co to jest? Jak mogę im pomóc? 

Żaby karmione są żywą ochotką i wodzieniem oraz mrożoną dafnią i rozwielitką. 

Zbiornik 54l

Obsada: 2 ampularie, 5 karlików, bojownik, krewetka filtrująca, krewetka mono(?).

Parametry wody: pH 6,8 gH 14, kH 0

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Leżała na dnie do góry brzuchem

 

Choroba balonowa najpierw uniemożliwia karlikom prawidłowe pływanie, a potem zanurzenie - żaby puchną i utrzymują się na powierzchni wody. Według autorki tematu żaba leżała na dnie, więc to raczej nie choroba balonowa...

 

Co do ochotki, to bardzo wiele źródeł podaje, że jest to pokarm nieodpowiedni dla karlików i może prowadzić między innymi właśnie do choroby balonowej. Nigdy nie podawałem ochotki karlikom, więc nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...