Skocz do zawartości

Aquael czy zewnętrzny


NemoX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam teraz akwarium 150l, a w nim filtr http://www.zoologiczny.sklep.pl/AquaEl_Turbo_Filter_1500_filtr_wewnetrzny_do_akwarium__25_23_22___150?gclid=Cj0KEQjwl6GuBRD8x4G646HX7ZYBEiQADGnzugPKCc2wI7m4w_RN3fGox_JmKttV9HlOqOff92Ll6FoaAsSk8P8HAQ 

Na dniach kupuje akwarium 240l i się zastanawiam czy ten filtr starczy do nowego? Teoretycznie powinien być dobry, ale czy w praktyce też się sprawdzi? Ludzie doradzają filtry zewnętrzne, ale myślę że osiągi nawet ten mój ma lepsze od niektórych zewnętrznych. Jeżeli nie będzie zmiana konieczna to chciałbym zostać przy tym co mam. A jak by był konieczny to, czy Aquael minikani 120 by starczył bo mam do niego łatwy dostęp  :)

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minikani 120 nie dał bym do akwarium większego niż 80-112L. Po prostu za mały przepływ na godzinę.

Mógłbyś dać twój + minikani jeżeli chcesz, ale osobiście myślę, że twój turbo starczy.

Daj mu dwie komory z ceramiką, gąbkę i powinno być ok.

Zaleta kubełków to wielkie pojemności -> wielkie powierzchnie mediów filtracyjnych.

Do minikani wchodzi coś koło 4-5L, ale firmowa pompa jest dostosowana do ok 80L akwarium. Ja mam w 54L minikani i dałem deszczownicę bo za mocny był prąd wody. W 80 byłby idealny.

Jeżeli nie przeszkadza ci filtr wewnętrzny to sobie zostaw twoją wierzę (2 komory ceramiki dają radę).

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy metrowej długości akwarium HMF nie jest złym pomysłem.

http://forum.superakwarium.pl/topic/44063-hmf-czyli-filtr-z-kawa%C5%82ka-g%C4%85bki/

 

Koszta zabawy w HMF, czy pozostanie przy normalnej wieży będą podobne (choć HMF wg mnie wyjdzie taniej), więc warto się zastanowić. Ja gdybym nie kochał kubełków to w HMF bym wszedł (takie były nawet plany).

 

Co do wieży... to dałbym gąbkę na sam dół, a wyżej dwie komory z ceramiką. Albo można pomyśleć o czymś takim:

post-21434-0-81728700-1439360652_thumb.jpg

Osobiście widziałem taki system właśnie na głowicy 1500. Co prawda w zbiorniku wystawowym, ale zawsze...

 

Ja bym się zastanowił jednak, czy nie wejść w HMF, bo jest tańszy w zrobieniu, a każda dodatkowa komora do Turbo to jednak koszt.

 

A jeżeli koszta ci nie straszne to Unimax 500 albo coś porównywalnego jest świetnym wyjściem. Nie zajmuje zbiornika... ale... zajmuje miejsce gdzie indziej.

Edytowane przez Krzysiek1702
Przecinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te HMF jest super opcją i spróbuję to zrobić.

Tylko lepiej razem do tej głowicy też dołączyć ceramikę i potem obstawić gąbką? Czy może cały filtr zostawić tak jak jest i dołożyć tylko tą gąbkę?  

I podstawowe pytanie jakie PPI wybrać tej gąbki i czy 4cm grubości będzie ok? 

Edytowane przez NemoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam przy filtrze komorę z ceramiką i niżej gąbka czyli tak jakby 2 poziomy. To przy założeniu tej gąbki osłaniającej filtr mam wyciągnąć gąbkę tą co jest bezpośrednio przy filtrze, czy zostawić też żeby woda przez dwie przechodziła. Chyba, że to jest zbyteczne to mogę ją wyciągnąć.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...