Skocz do zawartości

Rośliny we wiadrze.


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szybkie pytanie.

Miałem stawiać akwarium jutro... ale wynikły problemy i da się najszybciej w piątek (czyli za 4 dni).

Rośliny już do mnie przyszły wczoraj i dałem do kąpieli (we wiadrze/baniaku 80l) by odglonić i odkazić.

Teraz pytanie, jak długo mogą tam czekać? Pomieszczenie jest ciemne, dałem pompę cyrkulacyjną do baniaka ale nie rusza wody za bardzo bo nie jest przeznaczona do takiej pracy i jest też dużo przeszkód (rośliny i korzenie), woda kranowa.

 

Ja bym zostawił w spokoju do piątku nic nie dodając już. Zostawić czy coś kombinować jeszcze?

 

Wszystko powyższe jest w baniaku 80l i się moczy (w piątek będzie 5 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dodałeś do odkażania w tym baniaku?

Abioseptynę Tropicala (zostało mi trochę z poprzedniego roku) i nadmanganian potasu.

 

 

 

Te 3-4 dni powinny wytrzymać jeśli to zdrowe i duże rośliny

Mogę dać nad zbiornik małe światło - z wody wyciągną co potrzebują.

 

 

Jest też inna opcja. Mam 54l akwa (ciągle działające) do likwidacji, mogę przełożyć rośliny z wiadra/baniaka do akwarium na czas czekania. Jest tam lepszy obieg wody itd... Będzie ciasno ale się zmieścić powinno wszystko. Korzenie by zostały we wiadrze.

Drugi dzień są obecnie odkażane więc chyba starczy roślinom. Pomysł?

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy potrzebne jest takie panikowanie?

 

Gdyby rośliny były w samej wodzie toby było ok, ale kolega dał jakiejś chemii i nadmanganian. (nie wiemy ile (??) )

Więc moje odpowiedzi nie są pisane z drżącymi palcami, z ciśnieniem i nie biegam z paniki dookoła kompa, tylko uważam że:

 

Abioseptynę Tropicala (zostało mi trochę z poprzedniego roku) i nadmanganian potasu.

 

długotrwałe moczenie w takiej miksturze może źle wpłynąć na nie. 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

długotrwałe moczenie w takiej miksturze może źle wpłynąć na nie.

Wczoraj rośliny poszły do tymczasowego zbiornika.

 

 

 

Dokładnie a co jak zamawiasz rośliny na allegro listem ekonomicznym ze Szczecina i zanim dotrą mija tydzień w foliowej torebce ...

 

Różnica polega na tym, że często są one pakowane dopiero po zakupie (jeżeli wierzyć sprzedawcom) a rośliny sklepowe nie wiadomo ile były w "pseudo hurtowniach". Nie wiem jak to działa ale w sklepie z którego już nie kupuję rośliny po tygodniu w wystawowym zbiorniku wyglądały okropnie... dlatego uważam, że lepiej zapytać tutaj niż wydawać potem 300zł kolejne na nowe bo jest ich dużo - to do 450'tki:)

 

Ok, dziękować za opinie i do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...