Skocz do zawartości

[25l.] Ogólne- Jak obsadzić roślinami


Creepez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie wiem, jakie rośliny wybrać do usadzenia w akwa na partiach tylnich i środkowych, podajcie nazwy takich, które mają niewygurowane wymagania, i mogą szybko urosnąć (nie wysokie, bo mam zaledwie 30 cm wyskokości) Wystarczą nazwy, sam doczytam resztę w necie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia podpowiem, by za dużo się na rośliny nie nagrzewać... jedną średnich rozmiarów i 2 małe to optimum myślę. U siebie mam na środku (bliżej tyłu) Lotos Tygrysi, mini cryptocoryne (nie pamiętam nazwy) oraz Staurogyne repens, jedna z lewej a druga z prawej bliżej przodu. Więcej bym nie zmieścił.

Ja naświetlam 18w na moje 25l ale Lotos rośnie ładnie też przy 0,4l/w w moim innym akwarium i to nie wiele wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia podpowiem, by za dużo się na rośliny nie nagrzewać... jedną średnich rozmiarów i 2 małe to optimum myślę. U siebie mam na środku (bliżej tyłu) Lotos Tygrysi, mini cryptocoryne (nie pamiętam nazwy) oraz Staurogyne repens, jedna z lewej a druga z prawej bliżej przodu. Więcej bym nie zmieścił.

Ja naświetlam 18w na moje 25l ale Lotos rośnie ładnie też przy 0,4l/w w moim innym akwarium i to nie wiele wolniej.

Naprawdę złota rada Lotos w 25L :D  przecież ta roślina ma liście o rozmiarach 25cm  to się nadaje do bania 240l i w górę a nie do 25L .W dodatku  roślina ma zapotrzebowanie na światło i Co2 .

 

Oświetlenie mam 25W, świece tylko 12h, nawet nie całe. Wymiary akwa 40x25x25 . Podłoże, średniej wielkości żwirek.

A ty kolego przy takim świetle to bedziesz miał glonarium masz 1W/L bez co2 ani rusz przy takim świetle.

Proponuje 11W   i świecić 10 h . W podłoże jakieś kulki GT a roślinki na przód  Staurogyne repens ,jakieś anubiasy  2-3 na korzonek i na tył rotale rotundifole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę złota rada Lotos w 25L :D przecież ta roślina ma liście o rozmiarach 25cm to się nadaje do bania 240l i w górę a nie do 25L .W dodatku roślina ma zapotrzebowanie na światło i Co2 .

 

Może tak, może nie. Ja mam fizycznie u siebie. Liście nie większe niż długość palca, ładnie zielone z ciemno bordowymi plamkami. Co jakieś 10-14 dni większy liść się "łamie" - tak jakby rozpuszcza się kawałeczek łodygi - i wyciągam. Tak samo rośnie mi przy 0,7w/l w 25l jak i w 0,4-0,5w/l w 54l. Nie wiem czy piszesz z doświadczenia czy z artykułu ale mam wrażenie, że nie miałeś tej roślinki.

 

http://forum.superakwarium.pl/gallery/image/1187-po-wi%C4%99kszej-przycince/

tu masz fotkę z 54l, w 25l jako główna roślina wygląda dużo ładniej ale nie mam fotek. Jedyne co tam miałem za duże to ten lotos cebulowy po prawej z tyłu:P

Edytowane przez Adamu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum też poradzili mi 11W, akurat dzisiaj przyszła :) Staurogyna repens, zastanawiałem się nad takim trawniczkiem jak by to wyglądało, ale spróbować nie zaszkodzi, choć wcześniej pokazało mi Glossostigme Elantoides, a mógłbym wziąść tą i tą, nie będą sie raczej kłócić. Anubiasa, to raczej wybiorę tylko Anubias balteri glabra na środek, a na korzonek raczej Anubias nana. Rotala rotundifolia, jedna na tył starczy. Jak będe miał jakiś kłopot jeszcze to napiszę, jutro składam zamówienie na te roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ty kolego przy takim świetle to bedziesz miał glonarium masz 1W/L bez co2 ani rusz przy takim świetle.
Przy takim świetle to i z CO2 niewiele urośnie, to zwykła żarówka jest przecież...

 

Staurogyne to raczej na środkowy plan w takim akwa, za duża trochę będzie na trawnik.

Przemyśl też umiejscowienie roślin względem światła, anubiasy bardziej z boku a rotala centralnie koło świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...