Skocz do zawartości

power glo 15W (obsada)


emkate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha ryby dobiera się do oświetlenia.Podaj litraż parametry wody to ci pomogą.

 

 

 

Nie dobieram do oświetlenia tylko taka ma jarzeniówkę.

 

Sam sobie przeczysz

power glo 15W możesz miec w 150  l a możesz  mieć ją zamontowane w 90 l

 

 

kolego opisz wymiary  oświetlenie , jeśli znasz to parametry

 

obstawiam ze ma 54 albo 72

 

Nie wspominając ze

"SUN-GLO do stymulacji poprzecznego rozwoju roślin, szczególnie na pierwszym planie akwarium. Barwa temperaturowa to 18000K."to jakieś 12 000 Kelvinów za dużo jak przy jednej świetlówce

Edytowane przez neo_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ryby dobiera się do oświetlenia.Podaj litraż parametry wody to ci pomogą.

 

 

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to się nie odzywaj.  Nabijanie licznika. +2 ./darekbart.

 

A co tu jest nie sensowne? Padły podstawowe pytania ,aby coś doradzić!!

Jeżeli nie znasz parametrów wody to chociaż podaj te które podają Twoje wodociągi+podłoże jakie będzie jeżeli chodzi o zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez parametrów nic nie ruszy,

 

Do takich akwariów może być tylko jedna ławica - razbory mogą zostać, choć według mnie ładniejsze są neony Innesa ;)

Otoski - również mogą zostać.

 

Gdybyś się uparł możesz dołączyć Pielęgniczki Ramireza, - nie powinno sprawiać kłopotów :)

 

Moja nielogiczna wskazówka:

Jeśli masz małe i duże ryby, zadbaj aby najmniejsze nie zmieściły się do pyszczka największej :)

 

Z dołączaniem Ramirezek to już przesada, lepiej żeby autor tematu na te ramirezki się nie upierał.  /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ph - 8 no2 - <0.3mg/l
PH masz bardzo wysokie i nie nadaje się ono do trzymania ani razbor, ani otosków, dla prętników też mogłoby by być mniejsze.

Nie podałeś twardości wody, ale już samo pH dyskwalifikuje te ryby do trzymania w tym akwarium.

NO2 też jest za wysokie, powinno wynosić zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie pH głownie zależy od twardości wody. Przy niskich twardościach może już wystarczyć dodanie do akwarium garbników jak np: szyszek olchowych, liści dębowych lub poprzez podawanie CO2. Natomiast jeśli masz duże twardości wody zarówno twardość ogólną ( GH ) jak i twardość węglanową ( KH ) to powinieneś najpierw zmniejszyć twardości. Twardość ogólną najłatwiej zmniejszyć poprzez wymieszanie wody akwariowej z wodą destylowaną ( można ją kupić np: na stacji paliw ), natomiast twardość węglanową najłatwiej zmniejszyć po prostu przez przegotowanie wody.

Należy pamiętać ze zmiana parametrów wody powinna być sprawdzana testami i nie może przebiegać zbyt szybko bo to może zaszkodzić mieszkańcom akwarium.

NO2 najłatwiej zmniejszać poprzez podmiany wody.

W prawidłowo założonym i dojrzałym akwarium NO2 powinno wynosić zero.

 

Dla Twoich ryb najlepsze pH byłoby nieco poniżej 7 i GH do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to powinieneś mieć testy aby mierzyć na bieżąco parametry korygowanej wody. Poza tym nie znasz twardości wody to skąd wiesz że trzeba ja zmiękczyć

 

Należy pamiętać ze zmiana parametrów wody powinna być sprawdzana testami i nie może przebiegać zbyt szybko bo to może zaszkodzić mieszkańcom akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze by były testy kropelkowe, są one droższe od paskowych, ale za to dokładniejsze i jedno opakowanie starczy na wiele pomiarów. Do badania pH testy zoolek. Kosztują one około 20zł. Tak samo testy do badania GH i KH z zooleku ( obydwa są w jednym opakowaniu ) i kosztują również około 20zł. Do badania NO2 , NO3 testy z JBL , koszt jest podobny.

Oczywiści są też test i innych firm, Tutaj możesz sobie poczytać o różnych testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/  Ja wymieniłem te których używam.

 

 

A jeszcze powtórzę pytanie które zadałem kilka postów wyżej: jakie wymiary ma to akwarium. Nie chodzi o litraż tylko o wymiary. Jeśli jest to standardowe akwarium 54 l to powinno mieć wymiary 60X30X30 - takie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj  Ph wody wyszło 8,5. Jakie testy kupić do kh i gh . Czy te mogą być http://allegro.pl/zoolek-aqua-test-gh-kh-na-twardosc-ogolna-weglanow-i4997376747.html   ?? Sorry , że dopiero teraz piszę ale nie byłem na urlopie.


http://allegro.pl/zoolek-aqua-test-gh-kh-na-twardosc-ogolna-weglanow-i4997376747.html

Edytowane przez emkate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...