Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 168 litrów


Vexatus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie... Szukam pomysłu na jakąś ciekawą obsadę do baniaka o wymiarach 140 x 30 x 50 (ale zalanego tylko do wysokości 40 cm, stąd litraż 168 a nie 210). smile.png Trochę na temat samego baniaka...

 

- aranżacja: podłoże około 10cm drobnego piasku, bardzo dużo dość dużych korzeni, sporo dużych płaskich kamieni, sporo kryjówek, na dnie trochę liści, gałązek, szyszek i innych śmieciuchów

- rośliny: cryptocoryne usteriana (trzeci plan), cryprocoryne wendtii green (trzeci i drugi plan), pistia stratiotes (pływająca), mech na kamieniach i korzeniach (mam go na kilogramy, ale nie wiem co to za gatunek)

- oświetlenie: prawa strona (rośliny + korzenie) 6500K + 4500K, środek 6500K (rośliny + korzenie + kamienie), lewa strona (korzenie + kamienie) 2500K

 

W akwa na pewno wylądują jak to zwykle u mnie bywa ryby z Azji Pd-Wsch (zamieszkają w nim jakieś bojowniki i grubowarg dwubarwny), ale korci mnie też strasznie, żeby zrobić coś nowego i przygarnąć kilka zbrojników niebieskich. smile.png I to tyle, bo nic mi nie przychodzi do głowy. Zawsze chciałem postawić jakiś większy baniak, a teraz mam kompletna pustkę w głowie... smile.png.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...