Skocz do zawartości

Krewetkarium z 30L do 160L


adrianek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec przygody z tanganiką, założyłem krewetkarium Aquaela shimp set 30 litrów, na podłożu Aqua art shrimp sand czarne. na zdjęciach pierwszy dzień i ostatnie zdjęcie jakie mam ;)

 

Zamknąłem tanganikę i założyłem duże krewetkarium:

 

Juwel 160 litrów 100x40x40

Filtracja Bio Flow 3.0 tyle, że z nową pompką eccoflow 500 w środku litr Azoo 4w1, gąbki i wata

dodatkowo miesza i napowietrza wodę filterek gąbkowy z zestawu aquaela

Grzałka Tetra 75W

Oświetlenie 2x T8 30W (Day lite i colour z juwela + 1 sztuka (z tego co pamiętam Sylvania Aquastar T5, 39W, ale nie włączam jej jak na razie.

 

Korzeń, rurki z kory migdałecznika, cynamon, szyszki olchy, liście migdałecznika, nawożę Aquamax plantego, Azoo mineral plus, vita plus, easy bio, CO2 z butli, w żwirze Aquamax terrdrakon i Azoo ferti stick. 

 

Z roślin, niestety większości nie pamiętam co wiem to gałęzatka kulista, i mały heniek reszty nie pamiętam.

 

Zwierzęta :) 13 neonów inessa, 40 + krewetek red cherry (do 40 chciało mi się liczyć ;) )

 

Na dzień dzisiejszy z zachowania życia w akwarium to ryby zachowują się normalnie, tak jak w 30-tce no po za tym, że są bardziej aktywniejsze i chętniej pływają (w końcu mają gdzie) w kostce było ich 5 :)

 

Krewetki po przeprowadzce zaczęły masowo zrzucać pancerze, po tym skaczą przeszukując podłoże są dobrze wybarwione chętnie jedzą no ogólnie wszystko cacy :)

 

to by było na tyle wstępu :) zdjęcia 160-tki, parametry wody itp. niebawem :)

post-20329-0-22437900-1436296298_thumb.jpg

post-20329-0-88955700-1436296457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, odświeżam trochę temat, akwarium zaniedbałem, ale ostatnio się zebrałem i wszystko idzie w dobrą stronę, doszło dużo roślin, teraz rośnie, tnę i rozsadzam powoli robi, się coraz bardziej zielono i czerwono :)

 

Obsada to niezliczona ilość krewetek red cherry, 18 neonów inessa,  8 neonów czarnych, 8 razbor klinowych, kilka helenek.

 

Poza tym nic nowego, 100 Watt oświetlenia i co2 z butli, czekam aż zarośnie i dam piękne zdjęcia :)

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...