Skocz do zawartości

wodospad w akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie fajnie wygląda tyle, że powstaje pytanie gdzie w naturze występują wodospady w wodzie? Bo ja nie słyszałem o takowych...

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

LOL tak to skomentuje  i tyle .

 

 

efekt wow  jest  .ciekawe jak to zrobili. Akwarium ma cieszyć oko   a to nie wątpliwie to robi .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non disputantum est....

Ja rozumiem, że autor akwa wykazał sie talentem i zrobił show tym i mnie też się podoba i to bardzo ale...no właśnie, mogę być w błędzie, ale jeżeli hodujemy ryby w niewoli to powinniśmy im zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. A ja nie słyszałem, żeby pod wodą/w wodzie istniały wodpspady. Jeżeli jest inaczej to proszę o sprostowanie. Wg mnie akwaria tym piękniejsze im bardziej odzwierciedlają naturę...

Pewnie zaraz się zmierzę z falą krytyki, trudno, ale w tym dziale jest możliwość wyrażania m.in. opinii... własnych.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu do krytyki, jeśli ktoś lubi naturalne zbiorniki. Ale nie ma sensu jechać po wszystkim, co nimi nie jest od tego już są akwaria biotopowe, by odwzorowywać naturę. Cała reszta to dekorowanie sobie kawałka szkła czym tam człowiek chce i dopóki nie jest to perfekcyjny biotop, to można do zbiornika zastosować to samo podejście - że nie dość naturalny. Podwodny ogród, gazowany CO2 na nawozach, plastikowe rośliny wokół zatopionego statku z ceramiki, czy różnorakie artystyczne formy aquascapingu na konkursach, to nie podchodzi pod odwzorowywanie natury i o ile ryby na tym nie cierpią, ja już sobie odpuściłem stresowanie, że to nierealistyczne, groteskowe, czy sztuczne. Jak ktoś chce sobie usypać podwodną 'rzekę' z piasku, albo chce mu się przepompowywać dodatkowo piasek, by ten tworzył 'piaskospad', to już jest ludzka fanaberia w kwestii dekoracji. O ile ryb takie coś nie rusza, nie ma sensu się przejmować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non disputantum est....

Ja rozumiem, że autor akwa wykazał sie talentem i zrobił show tym i mnie też się podoba i to bardzo ale...no właśnie, mogę być w błędzie, ale jeżeli hodujemy ryby w niewoli to powinniśmy im zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. A ja nie słyszałem, żeby pod wodą/w wodzie istniały wodpspady. Jeżeli jest inaczej to proszę o sprostowanie. Wg mnie akwaria tym piękniejsze im bardziej odzwierciedlają naturę...

Pewnie zaraz się zmierzę z falą krytyki, trudno, ale w tym dziale jest możliwość wyrażania m.in. opinii... własnych.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

A winniczki występują w Tanganice? :P

 

Moim zdaniem świetny efekt.

Edytowane przez Krucka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie występują ale odwzorowujemy jak najbardziej naturalne warunki. Muszle dla muszlowców są w roli kryjówek i do złożenia ikry. Różnica w muszli między winniczkiem a Neothauma nie jeast jakaś rażąca a ryby maja się gdzie schować. Prosze, nie piszcie zaraz że w sztucznym zamku też się schowaja albo w sztucznych ozdobach bo takie coś nie istnieje, to tak gwoli ścisłości.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jeżeli hodujemy ryby w niewoli to powinniśmy im zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych

 

Ale tak po prostu, po co? Ryby, które na ogół się hoduje od pokoleń nie widziały swojego "naturalnego środowiska", zatem po co ma akwarium wizualnie upodabniać się do naturalnego środowiska ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubr, w bajce "Gdzie jest Nemo" rekiny "żyły" w łodzi podwodnej...

BTW, proponuje obejrzec na Discovery program "projekt akwarium" czy jakos tak...tam koralowce z silokonu robią, czy z gumy...

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubr, w bajce "Gdzie jest Nemo" rekiny "żyły" w łodzi podwodnej...

BTW, proponuje obejrzec na Discovery program "projekt akwarium" czy jakos tak...tam koralowce z silokonu robią, czy z gumy...

Jak już mowa o sztucznych koralach, Nat Geo "Wild" - Fish Tank Kings

 

Boki zrywać, zwłaszcza z ich zespołowego "nerda" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że możemy z akwariów robić makiety, dioramy itd.? Samolot czy statek z dziurą w kadłubie jest idealnym motywem dla dioramy.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Oj tam, oj tam, to tylko piasek sypiący się po kamieniach, a nie żaden plastik ani makieta :D Japońskie akwaria też nie są naturalne i chyba nikt nie narzeka na aranżacje.

Edytowane przez Krucka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze na tym forum mają problem z odpowiedziami pada pytanie to zamiast krytykować dajcie odpowiedz

Pytanie brzmiało:

 

 

Jak Wam się podoba? Dla mnie super efekt.

Przecież, każdy Swoją wypowiedzią dał znać czy się podobają takie "wynalazki" czy nie. :)

Kiedyś jak moja wiedza akwarystyczna nie była rozwinięta i nie rajcowała mnie tak akwarystyka biotopowa oraz dobro ryb nie było na pierwszym miejscu to też uważałem, że to jest ładne i chciałem takie coś zrobić (co jest bardzo proste w budowie), ale teraz to cóż...

Na pewno nie zrobiłbym czegoś takiego w swoim akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt ciekawy ( żadna nowość ) i ładnie by to wyglądało gdyby zielsko było w dobrej kondycji, niestety tu tak nie jest.

 

 

 

Ogólnie fajnie wygląda tyle, że powstaje pytanie gdzie w naturze występują wodospady w wodzie?

Wodospady w wodzie na pewno nie, ale odłamy akwarystyki, takie jak Iwagumi, Ryuboku itp. mają za zadanie odtworzenie naturalnych krajobrazów ( nie podwodnych ) w akwarium, od odwzorowania świata podwodnego są akwaria biotopowe.

 

Czy jest to dobre czy szkodliwe dla ryb ?

Myślę, że jeśli parametry wody i wielkość akwarium są zgodne z wymaganiami ryb to na pewno nie jest szkodliwe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ma akwarium wizualnie upodabniać się do naturalnego środowiska ryb?

Choćby po to że dla wielu akwarium jest wycinkiem natury, wycinkiem konkretnego biotopu zamkniętym w szklanym pojemniku.

 

Japońskie akwaria też nie są naturalne i chyba nikt nie narzeka na aranżacje.

 

odłamy akwarystyki, takie jak Iwagumi, Ryuboku itp. mają za zadanie odtworzenie naturalnych krajobrazów ( nie podwodnych ) w akwarium, od odwzorowania świata podwodnego są akwaria biotopowe.

Oczywiście jest wielu zwolenników takich akwariów i na pewno też dla wielu mają one swój urok. Osobiście takie akwaria do mnie nie przemawiają, ale na pewno jest to lepsze niż umieszczanie w akwariach sztucznych plastikowych roślin, statków czy samochodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki wodospad jest lepszy niż pierdzący nurek czy stateczek.

 

 

Kiedyś jak moja wiedza akwarystyczna nie była rozwinięta i nie rajcowała mnie tak akwarystyka biotopowa oraz dobro ryb nie było na pierwszym miejscu
 

Oszukujesz siebie czy nas?

Dla dobra ryb ściągasz je z ich naturalnego środowiska aby stworzyć dla nich namiastkę tego skąd pochodzą- akwarium biotopowe. 

Dla mnie to trochę hipokryzja. 

To tak jakby ściągnąć lwa z jego naturalnego środowiska, zrobić mu duży wybieg, karmić mięsem i się nazywać miłośnikiem lwów a tak naprawę robilibyśmy mu trochę większe ZOO. 

Osoby ściągające ryby z odłowu nie powinny się nazywać miłośnikami ryb, bo nie robią dla nich nic lepszego niż mają na wolności. Są osobami, które odbierają rybom wolność dla zaspokojenia własnego ego i pochwalenia się rybami z odłowu.

Nie jestem przeciwniczką akwariów biotopowych jeśli są one tworzone dla ryb hodowlanych, bo to poprawia ich obecne warunki i ma sens. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...