Skocz do zawartości

Wszechobecna pleśń


Rekomendowane odpowiedzi

Opis akwarium:


Założone: 18.03.2015


Litraż: 75l


Filtr: mini kani 120 


Wkłady filtracyjne: 3x kranzyt 1x dąbka i jeszcze w akwarium na wlocie jest gąbka


Grzałka: Aquael gold 100w


Oświetlenie: 2 belki led po 10,5w i jedna belka led światła dla roślin (czerwone i niebieskie diody) 12w 


Czas świecenia: 6h


Podłoże: ziemia + bazalt


Nawozy: Na razie niczym nie nawożę ale planuję butle co2 i może jakieś mikro, makro itd.


Rośliny: lotosy,anubiasy,microsoria,blyxa,elatine triandra,nadwódka tailandzka,orzechy,hygrophila polysperma,ludwiga repens,cuba,didiplis diandra,cryptocoryny-wendtti i green-i,micranthemum umbrosum,hedyotis salzmanii,heteranthera,cabomba,cabomba red,echinodorus magdalenis,sagitaria,wywłocznik rdzawy,althernantera reiniecki,colorata,proserpnica palustris,eustralis,hydrocotyle lellupa,japan, bolbitis, Mini pelia, Mini weeping moss, pearl moss, Jungermannia Truncata, Fissidens splachnobryoides, pilo moss, moss sp610, christmas moss i za parę dni dojdzie 6 bucephalandr


Obsada: zatoczki i heleny, 3 pary drobniczki jedniodniówki


Ozdoby: 3 korzenie (a raczej gałęzie) dębu, patyczki dębu i kilka kamieni


Parametry wody: ph 7.5, gh 16, kh 14, no2 0,025, no3 1


Podmiany wody: co tydzień 20l (1/2 RO i kranówy) + dolewka 5l (RO). Ostatnie 3 podmiany były nie regularne gdyż byłem na wakacjach.


 


Problem: Pleśń, wszechobecna pleśń. Wcześniej było jej tyle: http://forum.superakwarium.pl/topic/47579-dziwne-co%C5%9B-b%C4%99dzie-szkodzi%C4%87-red-nose/?do=findComment&comment=477299a teraz jest wszędzie. Wcześniej miałem problem z glonami i pijawkami, już się ich pozbyłem. Przez 3 dni podawałem no planarię aby usunąć pijawki. Kupiłem na allegro 3 porcje (rozdzielone) na akwarium 100l. Po 3 dniach pijawki znikły ale zrobiło się więcej pleśni. Jest nawet na rzęsie wodnej i woda się zrobiła taka biaława (jestem pewien że to nie pierwotniaki). Jak usunąć tą pleśń?


Później dodam fotki- teraz robię podmianę wody.


 


Edit. Zaważyłem pijawkę. Nie wiem co z nimi zrobić :(


Może padną w ciągu kilku dni. Słyszałem że no planaria nie działa tak od razu.


Woda trochę śmierdzi.


 


Zdjęcia:


 45488021756395084141_thumb.png


68101899939558717490_thumb.png


Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zacznij podawać nawozy pełne makro bo rośliny przegrywają walkę z glonami

2 rób podmiany co 3 dni w ilości 25-30L

3 na fotce słabo widać ,ale dno to masz masakrycznie zasyfione odmulane to tam nie było od "wieków"

4 po co lejesz mieszankę RO+kran jak dolewki robisz kranem :) ?

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody: ph 7.5, gh 16, kh 14,
Podmiany wody: co tydzień 20l (1/2 RO i kranówy) + dolewka 5l (RO)

To w kranie co masz, bo te parametry nie pokazują w ogóle jak byś takie robił podmiany i dolewki?

 

 

Wkłady filtracyjne: 3x kranzyt 1x dąbka i jeszcze w akwarium na wlocie jest gąbka

Co to jest ten kranzyt i dąbka?

Jak wygląda u Ciebie czyszczenie filtra? Chodzi już cały czas czy wciąż wyłączasz na noc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to jest ten kranzyt i dąbka?
Gąbka, pomyliłem się. Keramzyt-  https://pl.wikipedia.org/wiki/KeramzytFiltr chodzi cały czas. Jeszcze go nie czyściłem. 

 

To w kranie co masz, bo te parametry nie pokazują w ogóle jak byś takie robił podmiany i dolewki?
Wcześniej ph miałem 8> a gh 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...