Skocz do zawartości

63 - towarzystwo dla krewetek


przemx23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
We wtorek wpuszczam pierwszych mieszkańców do akwarium, będzie to 15 krewetek Red Cherry.
Po następnej niedzieli, chciałbym już skompletować całą obsadę.

Na wstępie podstawowe dane akwarium:
63l

Oświetlenie 2x 15W + 6x biała i 2x czerwone Power LED (1W)
Filtr: FZN-2 (gąbka + ceramika)

Podłoże: Ziemia ogrodowa z keramzytem, zeolitem i włóknem torfowym, na wierzchu grys bazaltowy 1-3mm

Parametry wody:
NO3 15mg/l
PO4 1,5mg/l
pH 7,2 - 7,5
KH 8'n
GH 8'n
Fe 0,3 mg/l


Myślałem o jakiejś ławicy, coś na dno i dodatkowo jakiś harem lub parka.
Na dno - 6x otoski lub kiryski
Ławica - nie chcę neonów innesa, miedzików i razborek klinowych. Zastanawiałem się nad Razborą Galaxy, ale cena dosyć wysoka i nie wiem czy może być z krewetkami
Harem lub parka - Ramirezki i Bojownik ze względu na krewetki raczej odpadają, może 2+4 Gupik Endlera?

Proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ryby denne przejawiają pewne naturalne zachowanie - przesiewają piasek przez skrzela. Chyba logicznym jest, że żwir przez skrzela im nie przejdzie. Dodatkowo miałem kiedyś piskorka po bazalcie -> cały brzuch w bliznach.

2. Od kiedy otoski są rybami dennymi ^_^ ?

3. Ogólnie najlepszym towarzystwem dla krewetek są inne krewetki - każda ryba połasi się na młodą krewetkę. Pielęgniczki i podobne odpadają na wstępie - bardzo szybko wybiją całą populację.

 

PS. otoski wolą wodę o odczynie max obojętnym.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odczyn pH dla Otosków to ile źródeł, tyle informacji. Jednak w większości widzę, ze nie powinna przekraczać 7,5

Bo... otosek otoskowi nie równy, więc parametry wody w jakich powinny być hodowane też są inne. Otocinclus, to rodzaj ryby, której gatunków jest wiele...

Ph 7,5 to wartość odczynu wody skrajna dla niektórych rodzajów otosków. Skrajna czyli na krawędzi dopuszczalności. której powinniśmy unikać za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...