Skocz do zawartości

Nie wiem jakie ryby dokupić.!!


Błazenek5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj należy odjąć ryb, a nie dodawać. Brzanki " sumatrzańskie " nie podgryzają Ci czasami skalarów?.

W takim akwarium najlepiej zdecydować się na jedną ławicę (  Ty masz trzy gatunki ławicowe : brzanki, neony, danio ) i do takiej ławicy dodać  stadko ryb dennych, plus ewentualnie jakąś parkę lub harem innych ryb.

To jakie ryby w tym akwarium mogą pływać zależy od parametrów wody takich jak pH, GH.

Dla skalarów akwarium 100 l jest zdecydowanie za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej że w takim akwarium najlepiej jest mieć jedną ławicę, a nie trzy, bo po prostu na więcej niż jedną nie ma tu miejsca.  Poza tym dla tych brzanek i prawdopodobnie dla danio ( piszę prawdopodobnie bo nie napisałeś jakie to danio ) akwarium powinno mieć minimum 80 cm długości - Twoje tyle ma?

Znasz parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj lub oddaj danio i skalary dokup kirysków spiżowych bo lepiej czują się w stadzie.

A skąd wiesz że autor tematu ma odpowiednie parametry wody dla kirysków że mu je proponujesz dokupić?

Prawdą jest że ryby te lepiej czują się w stadzie, jednak nie wiadomo czy ze względu na parametry w tym akwarium mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologicznym mi takie ryby dobrała...

Czyli mogę zostawić brzanki,neony,danio, a odiąć skalary?

Lekcja numer 1  do zoologa idziemy kupić konkretne rzeczy o których informacje zbieramy w domu ,a nie po wiedzę .

Pan czy pani w zoologu ma taką wiedzę o rybach i sprzęcie jak ty czy ja o fizyce kwantowej  wiemy ze takie coś istnieje i na tym się wiedza kończy .

Dla sprzedawcy liczy się zysk imm więcej ci ryb upchnie tym szybciej do niego wrócisz i interes się kręci .

 

Testów zapewnie też nie masz  pasowało by posiadać test na GK/KH, PH i NO3  firma zoolek ma je najtańsze ok 16zl jeden test  lub od biedy testy paskowe ale są mało dokłdne jednak lepsze to niż nic .

I tak jak pisał @splend  zdecyduj się na jedną ławicę  + te kirysy  ,skalary definitywnie do oddania .

Ale najpierw testy zeby było wiadomo na czym stoisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja domagałbym się zwrotu kasy za papuzią, którą sprzedali Ci razem z mylną informacją, która spowodowała straty w obecnej obsadzie - chociaż może być ciężko, jeśli nie masz paragonu. Nie tylko jest to ryba, która (podobnie jak skalary) nie powinna się znaleźć w tym akwarium, to papuzie miewają niejednokrotnie paskudny charakter. Ewentualnie polecam omijać sklep szerokim łukiem, nie wspierać takiego biznesu opartego na wciskaniu ludziom własnej ciemnoty jako faktów. Dlatego też zawsze do zoologa idzie się z odrobionym zadaniem domowym - nie wiadomo, co dobrzy ludzie 'doradzą'.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...