Skocz do zawartości

[240L] Obsada Ameryka Płd.


MorpH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję drobnej pomocy przy doborze obsady do baniaczka 240L
Planuje takie ryby jak
-Skaral
-Neon czerwony
-Otosek
-Kirys panda
-Pielęgniczka Ramireza lub Kakadu

Moja pytanie brzmi... ile sztuk każdego gatunku?
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Skalary.. to tak 4-6 młodych (docelowo 1.. ew 2 pary)
15-25 Neonów czerwonych, 5-10 otosków, 10 Kirysów panda ... para ramirez lub 1+2 Kakadu.(które wybrać?)
Czy jakieś żyworódki tu pasują?

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej wielkości akwarium najlepiej wpuścić dobraną parę skalarów. Z drugiej strony jednak są to ryby stadne które na pewno lepiej by się czuły w większym akwarium i w większej grupie.

Neonów czerwonych dałbym z 15 szt i bym się zdecydował na albo otoski albo kiryski, zostanie wtedy więcej miejsca dla pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum jest :) 2 pary Pterophyllum scalare max ,  neon czerwony  20szt-zrobi się przyjemna ławiczka,zamiast otosów jakaś parka zbrojnika może ? bo otosy rzadko będziesz widywał w takim szkiełku.Co do pand to trochę słabo pasują do tego składu-inne wymagania temp.lepiej pasuje już Sterby no i Ramirezy.Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego jakie trzeba zapewnić parametry i podłoże ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zbrojników to np: parka zbrojników niebieskich też by do tej obsady pasowała.

Osobiście dołożyłbym coś mniej "pospolitego",ale wybór należy do samego zainteresowanego :) i tu należałoby też wspomnieć,że niebieski na początek(jeżeli to początek) jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym coś mniej "pospolitego",ale wybór należy do samego zainteresowanego :) i tu należałoby też wspomnieć,że niebieski na początek(jeżeli to początek) jest jak najbardziej ok.

Spokojnie! Doświadczenie jakieś tam mam, ale Amerykę płd miałem z tatą jak byłem w wieku 3-6 lat... później odziedziczyłem akwarium i przeszedłem na pielęgnice... po jakimś czasie było 5 szkiełek (od Malawi przez Tanganike do Ameryki centralnej) teraz mam 20lat i miałem 6 letnią przerwę w akwarystyce, także muszę się z wszystkim "oswoić" od nowa.

 

Baniaczek stoi zalany, na dnie jest piasek. Jakie kiryski polecacie w takim razie?

KAMYK32- co mniej "pospolitego" byś dołożył? Może akurat będzie strzał w 10!

Edytowane przez MorpH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMYK32- co mniej "pospolitego" byś dołożył? Może akurat będzie strzał w 10!

Masz multum zbrojników które można zaadaptować w takie szkiełko :) to TY masz wybrać i wiedzieć w jaki sposób zapewnić im jak najbardziej realne warunki ! nikt konkretny za CB TEGO NIE ZROBI ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...