Skocz do zawartości

112l


_Paker_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

    po rocznej przerwie i przeprowadzce wracam do akwarystyki, ze zbiornikiem 112l, zbiornik zalany 2 dni temu.
Czekam na wasze uwagi co do wystroju co zmienić, i co najważniejsze zwracam się z prośbą o komentarz co do obsady czy dobrze dobieram.

W zbiorniku chciałbym mieć obowiązkowo Ramirezy .
Interesowały by mnie Neony, Glonojady może inne sugestie.

Zbiornik ma parametry badane paskami JBL :

No2 - 0
No3 - 0
Gh - 3-4d
KH - 6,8
PH -7,2
Ci2 - 0

    również by było łatwiej podaje stronę wodociągów mojej okolicy w tym przypadku interesuje nas wodociąg Północny

http://www.e-instalacje.pl/a/3320,jakosc-wody-w-moim-miescie-warszawa

Oświetlenie :

2 x 18 W ( w następnym tygodniu chce wymienić na : http://allegro.pl/show_item.php?item=5293525940 )
Planuje dołożyć do pokrywy ( LED 2x46cm 5630 1260 lumen/m )
Obecnie świece od 17-22 ( wydłużę ten czas do 8 godzin )

Podłoże to ciemny piasek bazaltowy frakcji 0,08-,1,6mm.

Rośliny widoczne na zdjęciu.

Filtracja na zasadzie ruchu tafli wody przez 24 h przez filtr Aquael Trbo 500 + ceramika, wspomaga go filtr kaskadowy AquaClear 200 + gąbka i żwirek , planuje nim pracować do 12-15godzin na dobę


Z góry dziękuje za pozytywne opinie jak i te negatywne :)

Piotrek


 

post-17282-0-51679400-1434612966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo akwarium wizualnie mi sie podoba. Dałbym trochę niższych roślin i zrobił drugi plan. Dodał bym czarne tło jednolite ,byle nie te ze zdjęciem rafy koralowej :).

Szkoda trochę,że dałeś ten bazaltowy bo moim zdaniem ograniczy cię on przy doborze obsady. Ale pewnie zależało ci na ciemnym podłożu.

Zastanawia mnie czemu masz zamiar wyłączać jeden z filtrów, bo to raczej niezbyt trafiony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku chciałbym mieć obowiązkowo Ramirezy .
Co do piasku, chciałem postawić na ciemne podłoże.

No to Cię zmartwię, że te dwie rzeczy się wykluczają, bo piasek bazaltowy jest ostry, przez co nie nadaje się dla Ramirezek jak również żadnych innych pielęgniczek, kirysków itp.

 

Plaża (wysepka) z piasku to dość słaby pomysł, bo z czasem wszystko się przemiesza.

 

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że nie czytałeś na temat podłoża dla pielegniczek,ale zastanów się jeszcze nad zmianą . Pewnie trochę kaski dałeś za ten bazalt,ale sugeruje zmianę na zwykły piach. Koszt nie jest duży i lepiej zrobić to teraz póki nie ma ryb i rośliny się jeszcze nie zakorzeniły dobrze. Potem będzie trudniej,chyba ,że zweryfikujesz swoje zamiary i zrezygnujesz z pielegniczek . Wtedy mógłby zostać ten bazaltowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...