Skocz do zawartości

Molinezja czarna, pływa ogonem w dół...


Zubr_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Około trzech tygodni temu kupiłem trzy małe czarne molinezje, dwie są zdrowe ale trzecia ma problemy... bywa że leży na dnie, intensywnie się rusza ale nie potrafi się z tego dna oderwać. Nie wiem od jak dawna to ma, może od początku, może nie, na pewno dwa tygodnie. Poza tym nic, jej nie jest, pływa jak inne, obżera się, jak się ją wystraszy to podrywa się z tego dna. Problem w tym że od wczoraj ustawia się w rogu akwarium, obok grzałki i jest dokładnie w pionowej pozycji ogonem w dół, kiwa się na boki, cały czas w intensywnym ruchu i stoi w miejscu w tej pozycji.

 

Co z nią, a raczej z nim bo to samiec erotoman, startuje do 2 razy większej molinezji złotej i samic mieczyków również wielkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego...

 

Powiedz nam coś o baniaku: kiedy zalałeś, po jakim czasie wpuściłeś ryby itd :)

Czym karmisz ryby, ile razy dziennie..filtr, temperatura, dodatkowo zdjęcie akwarium :)

A może masz testy do wody, bo mi jedna choroba pasuje do objawów, tak naprawde teraz nie ograniczamy się tylko do jednej...

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partia trzech małych czarnych molinezji z których jednej coś dolega pojawiła się w moim akwarium po dwóch tygodniach od zalania.

http://forum.superakwarium.pl/topic/47634-72-moje-pierwsze-od-lat-akwarium/

 

Temperatura około 25 stopni, karmię tym co na zdjęciu plus nieco większym i niby lepszym pokarmem w przeźroczystej torebce z zamkiem automatycznym do tego jeszcze roślinne tabletki od czasu do czasu również w takim opakowaniu bez nazwy.

 

Testów wody nie mam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa: filtr może nie wyrabiać.

Druga sprawa:

"

Obsada: 10 gupików pawie oczko (4 samice, 6 samców), 4 małe czarne molinezje, parka dużych molinezji złotych, parka mieczyków, dwa skalary (od taty  :P), dwa "glonojady"

 

Obsada....

Gupiki- mogą być

Molinezje- mogą być, lecz wybieraj: gopule czy molki.

Mieczyki - up. ... czy też mieczyki.

Skalary- mogą być lecz nie z żyworódkami.

Dwa glonojady -...

Wszystkie ryby pasują do tego litrażu, ale nie pasują do siebie ;)

 

Ogółem mówiąc obsada zmieszana.

 

Dodatkowo masz przerybienie, co wszystko do siebie pasuje: za słaby filtr, przerybienie, wszystko się prosiło o skok szkodliwych zwiazków azotu, co wywołuje takowe objawy.

 

Cytując słowa kolegi:

 

 

Podłoże czyściutkie, woda kryształ choć filterek słabiutki jak na litraż i obsadę... Oj, będą za chwilę kłopoty. Cykl azotowy zamknął się, czy nic Ci ten termin nie mówi?

 

Się doigrałeś ;)

 

 

 

EDIT:

Podczas leczenia ospy, nie zastosowałeś jakieś chemii?

Warto wspomnieć, iż chemia dodatkowo zabija bakterie odpowiadające za przetwarzanie nh3, no2 w mniej szkodliwy związek.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obsada.... Gupiki- mogą być Molinezje- mogą być, lecz wybieraj: gopule czy molki. Mieczyki - up. ... czy też mieczyki. Skalary- mogą być lecz nie z żyworódkami. Dwa glonojady -... Wszystkie ryby pasują do tego litrażu, ale nie pasują do siebie ;)

 

Beniek to akwarium ma 72 litry. Jak w nim mają pływać skalary. Dla mieczyków i molinezji też powinno być nieco większe.

 

Obsada w tym akwarium jest zła. I stąd tez między innymi są problemy z chorobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splend, te akwarium to dolna granica.

Choć prócz swojej wysokości, mogło by być jeszcze troszeczkę dłuższe.

Mieczyka czy molkę... jeszcze nie jest najgorzej.

 

Ps: Dobrze było by, gdyby autor zdecydował, na które ryby ostatecznie by się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniek to akwarium ma 72 litry. Jak w nim mają pływać skalary. Dla mieczyków i molinezji też powinno być nieco większe.

 

Obsada w tym akwarium jest zła. I stąd tez między innymi są problemy z chorobami.

 

Oczywiście, molinezja chora (ma 3 cm) bo skalary (mają 4 cm) :P

 

 

Ospę leczyłem green ichtio.

Edytowane przez Zubr_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech, trzeba pierw zrobić porządek, nim zacznie się leczyć ryby.

To właśnie wynik takiego bałaganu :)

 

Moja rada, a w zasadzie nasza:

- uporządkuj obsadę, koledzy na pewno Ci tu dobiorą obsadę ,która Ci się spodoba :)

zadbana obsada, nie będzie powodem skoków szkodliwych związków azotu, tu własnie z tego wynikło. Cykl ten będzie trwał, dopóki nie wpuścisz tam ryb, jakim to akwarium odpowiada

- zrób podmiankę, badaj wodę pod względem zawartości w wodzie amoniaku ( nh3 ), azotanów ( no2 )

- i na koniec: poczytaj trochę o doborze obsady, wymagań poszczególnych gatunków ryb :) 

( co i mnie się przyda, przyznaję kolegom rację )

Edytowane przez Beniek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...