Skocz do zawartości

[60l] Restart akwarium po 3 letniej przerwie


Iwon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rybki dennych nie będą bo tylko same gupiki chyba  a światło było włączone do zdjęcia wiem co to atak glonów milem kiedyś za młodu, A co do roślin   będą do 3 tyg z korzeniem naturalnym.  Następne zdjęcie jak coś się zmieni. A co do świetlówki 10000k nie było by przegięciem ? 

Edytowane przez Iwon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w przypadku jednej świetlówki poleca się 6500K. To barwa dzienna, bardzo naturalna i jasna. Myślę, że będziesz zadowolony. Znajomy mówił, że stosuje tylko 10000K i nie ma problemu z glonami i wszystko rośnie dobrze, ale nie byłem, nie widziałem, nie stosowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno świetlówki 

http://allegro.pl/swietlowka-sylvania-grolux-t8-15w-438mm-roslinna-i5268251812.html

 

Czy ona wystarczy do akwarium ? Jak nie to jaka polecacie ? Na t 8 15w max 44 cm długości i drugie pytanie jak się pozbyć niespodzianek ze ślimakami przenoszonymi w roślinach, są jakieś preparaty czy coś ?  A nie uszkodzić  świderków ani ampulari ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla roślin ta świetlówka będzie odpowiednia, jednak daje ona światło lekko czerwone. Oznacza to, że możesz nie być zadowolony z efektu. Dla ludzkiego oka nie będzie to oświetlenie zbyt naturalne. 8500K jest ok dla roślin i ok dla człowieka ale przy połączeniu z 6500K. Polecam mimo wszystko świetlówkę 6500K jeśli ma oświetlać "samotnie".

Kup http://allegro.pl/juwel-swietlowka-day-lite-438mm-15w-t8-6500k-i5228284183.html

 

Miałem jedną świetlówkę 8500K i w akwarium było ciemno. Zmieniłem na 6500K i jest jasno i naturalnie. Myślę, że prędzej zdecydowałbym się na pojedynczą 10000K niż 8500K :) 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...