Skocz do zawartości

Cieknący filtr zewnętrzny JBL


Daniels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. 

Mam problem ze swoim filtrem zewnętrznym JBL e900. Mianowicie podczas ostatniego, rutynowego czyszczenia filtra przy składaniu przypadkowo ułamały mi się 2 klamry zatrzaskowe. Filtr zaczął cieknąc więc szybko zamówiłem komplet nowych. Gdy tylko je dostałem zamontowałem je odrazu w nadziei że problem zniknie. Niestety po dłuższej obserwacji filtr dalej ciekł. Myśląc że przyczyna może tkwić jeszcze w uszczelce pod głowicą również ją zamówiłem dodatkowo domawiając podstawkę pod głowicę nie wymagającą uszczelki. Po zamontowaniu otrzymanych części problem chwilowo ustąpił. Filtr podcieka ale już mniej ostatnio. Najgorsze jest to że cieknie nie po całym obwodzie kubła tylko z miejsc gdzie są klamry. Dodam że przy składaniu filtra starałem przyłożyć się do roboty. 

Może ktoś z Was miał podobne problemy. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie rozwiązania mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myśląc że przyczyna może tkwić jeszcze w uszczelce pod głowicą również ją zamówiłem dodatkowo domawiając podstawkę pod głowicę nie wymagającą uszczelki. Po zamontowaniu otrzymanych części problem chwilowo ustąpił.

Czy dobrze rozumiem, że zamontowałeś podstawę głowicy "bezuszczelkową" i jeszcze dodatkowo uszczelkę, bo tak rozumiem to co napisałeś?? Jeśli tak faktycznie zrobiłeś to tu leży problem - jak głowica bezuszczelkowa to już uszczelki dawać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że zamontowałeś podstawę głowicy "bezuszczelkową" i jeszcze dodatkowo uszczelkę, bo tak rozumiem to co napisałeś?? Jeśli tak faktycznie zrobiłeś to tu leży problem - jak głowica bezuszczelkowa to już uszczelki dawać nie można.

Widocznie niewystarczająco jasno to opisałem. Sama podstawa głowicy znajduje się wewnątrz i dociska ostatni kosz filtrujący. Wokół samej głowicy jest jeszcze jedna uszczelka, która uszczelnia połączenie kosza filtra z samą głowicą(oczywiście za pomocą dobrze dociśniętych klamer). Mimo tego filtr podcieka i w tym jest cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po wyminie uszczelki i kompletu klamer z filtra nie wydostaje się woda. Jak wcześniej napisałem strumień wylotowy jest słaby i filtr chodzi jakby głośniej, nierówno i słabo filtruje wodę. Nie wiem ale to może wirnik w środku już się wyeksploatował? Chociaż nie wiem co mogłoby się w nim zepsuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są 3 możliwości:

1. Może zadam głupie pytanie i to zrobiłeś, ale zapytam tak w razie "W".

Odpowietrzyłeś filtr? Przechylasz go na bok w jedną i drugą stronę aż całę powietrze wyleci, wtedy chodzi ciszej.

2. Może też jakoś odwrotnie powkładałeś wkłady i przydkało Ci odpływ z filtra?

3. Przy włączonym filtrze  otwórz i zamknij kilka razy zawory, może coś się oderwało i je przytkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...