Skocz do zawartości

350-450L filtracja z "odzysku".


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od roku param się akwarystyką i dostaję od znajomych różny sprzęt - sprzedają akwaria i coś tam im zostaje a ja przygarniam:)

Mam też trochę swojego sprzętu bo błędy się popełniało i różne rzeczy zostały.
 

Myślę o zbiorniku 350-450L (zależy jak wyjdzie mi z kasą na koniec wakacji (drewno na opał trzeba kupić no i remont).

Stać będzie na płycie drewnianej a pod nią pustaki więc na bank udźwignie.

 

Pytanie mam co do filtracji.

Czaję się na używanego eheima 2228 (ok300zł) jako filtr główny ale myślę, że przydałoby się coś po przeciwnej stronie zbiornika...

Może by coś z moich "śmieci" wykorzystać do tego?

Mam:

Eheim pickup 160 (2010)

Aquael minikani 120

Pompę Circulator 500 + gąbki wszelakie

 

Ideałem byłby dla mnie Unimax 700 (dwa komplety przyłączy) ale nie stać mnie, nawet jak poczekam to nic nie wyjdzie bo żona mi nie pozwoli wydać tyle kasy...

Jeżeli coś się da wykombinować (mam jeszcze grzałki 100, 50, 25W no i zbiorniki 54L + 25L, które będą puste jak będzie większy zbiornik) to kupię 450L (osobiście wołałbym ten większy...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli coś się da wykombinować (mam jeszcze grzałki 100, 50, 25W no i zbiorniki 54L + 25L, które będą puste jak będzie większy zbiornik) to kupię 450L (osobiście wołałbym ten większy...).

Masz miejsce postaw sumpa.

Zrób przelew z rurek PCV i tanio masz bardzo wydajną filtrację do tego miejsce na grzałki, termometry czyli mniej badziewia w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew w sensie... komin? Trochę się boję ciąć ścianę akwarium by dać grzebień...

Hmm... może by postawił 25L obok, połączył rurką (odwrócone U) i w małym nawiercił otwór na rurkę ssącą do sumpa.... reszta to już raczej łatwizna.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przelew w sensie... komin? Trochę się boję ciąć ścianę akwarium by dać grzebień...

Nie. :)

Coś takiego : ID2872.jpg

Ja bym w Twoim przypadku zrobił go z 54 L , masz wtedy  duży zapas błędu, żeby sie nie przelało. Chociaż jak dla mnie to sump jest bezpieczniejszy podczas użytkowania od niejednego kubełka. :)

Sam teraz testuje małego sumpa (sam kleiłem) z takim  odpływem  do 200 L akwa, jak na razie się sprawdza (chodzi dopiero tydzień).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...