Skocz do zawartości

Zakładanie Akwarium 120l Newbie


KenZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zbiornik 120l i w planach miałbym założenie akwarium z dużą ilością roślinności i rybami. Chciałbym posiadać w nim jakieś drapieżne rybki i stada mniejszych które zjadałyby bardziej pokarm roślinny + kiryski. 

Czy bylibyście mi w stanie nakreślić co powinienem kupić? Taką listę zakupów ( Filtr, grzałkę itp.) ?

Wyczytałem, że ten będzie dobry:

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-302-1000l-h-wklady-promocja-i5418020443.html

 

Pomożecie z doborem roślinności, ryb i oczywiście całego osprzętu? Chciałbym aby to był profesjonalny zbiornik. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takowy filtr i nie narzekam . Jeśli chcesz mieć akwarium z dużą i ładną roślinnością to wypadało by mieć lepsze oświetlenie ( w standardowej pokrywie jeśli taką posiadasz pewnie jest 2x18W ) Jest to trochę mało . Do tego co2 , i jakieś nawożenie , osobiście mogę Ci polecić nawozy z serii Bio-Line .

 

P.S Jeśli już będziesz zamawiał ten filtr to dokup od razu  media filtracyjne , bo nie masz co liczyć na te co oferuje sprzedawca w ''zestawie'' 

Edytowane przez kremol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym hodować Je jako pokarm. Polecicie w takim razie butlę co2, jakieś dobre oświetlenie, ryby, podłoże, akcesoria ?

Polecam poczytać i zaplanować  to  co  chesz mieć  bo na razie to nie masz pojęcia ani wizji i oczekujesz ze ktoś Ci wszystko na tacy poda ,a nie tędy droga ...co z tego ze podam ci propozycję sprzętu jak bladego pojęcia nie masz o nawożeniu czy rybach .

 

Na spokojnie zastanów się co chcesz mieć ,jakie ryby ,jaka roślinność  ....pieniążki zdążysz wydać i to nie małe .

Sama butla (zestaw) co2 to koszt 350-400zl ,oświetlenie pod wymagające rośliny kolejne 400zl  itd ...

Edytowane przez raiders
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...