Skocz do zawartości

Jak zarybiać akwa bojownikami?


prometeusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W krótce będę zarybiał nowy baniak bojownikami 1 + 3. I tu mam pytanie. Czy wpuszczać osobno samice, a po jakimś czasie samca? Jak samiec będzie pierwszy i uzna całe akwarium za swoje terytorium to chyba może potraktować samice niezbyt przyjaźnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy hodowcy polecają najpierw wpuszczać samca, a według innych dobrym rozwiązaniem jest wpuszczanie ryb razem. Ja u siebie w akwarium z tymi rybami miałem najpierw samca, a dopiero po jakimś dokupiłem i wpuściłem samicę i wszystko było OK.

W drugim przypadku podobno niektórzy samicę wpuszczają najpierw w jakiś kotnik, żeby samiec mógł się z nią zapoznać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem. Ale są znane przypadki że przy takim rozwiązaniu bardziej natarczywy ( napalony ) samiec chcąc się dostać do samicy będzie próbował sforsować tą przeszkodę jaką jest umieszczony w akwarium kotnik, słoik czy cokolwiek innego z samicą w środku, a co za tym idzie może sobie sam wyrządzić krzywdę. Są tacy którzy ta metodę polecają, a są i tacy którzy odradzają.

Ja samicę wpuściłem bez żadnych kombinacji. Można też samicę wpuścić wieczorem przy zgaszonym świetle w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem. Ale są znane przypadki że przy takim rozwiązaniu bardziej natarczywy ( napalony ) samiec chcąc się dostać do samicy będzie próbował sforsować tą przeszkodę jaką jest umieszczony w akwarium kotnik, słoik czy cokolwiek innego z samicą w środku, a co za tym idzie może sobie sam wyrządzić krzywdę. Są tacy którzy ta metodę polecają, a są i tacy którzy odradzają.

Ja samicę wpuściłem bez żadnych kombinacji. Można też samicę wpuścić wieczorem przy zgaszonym świetle w akwarium.

Opcja o zarybianiu wieczorem również gdzieś mi się o uszy obiła. I tak terz zrobię.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...