Skocz do zawartości

112L jaka ławica ?


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Wystartowałem ze swoją roślinną 112   i zaczynam powoli zastanawiać( planować ) się nad obsadą .

 

Woda obecnie to kranowit ale za 1-2 tyg zaczynam  lać RO  aby  aby zejść do GH12 -14  KH 6 -8  PH 6,5-7

 

Podłoże piasek kwarcowy 1-2 mm

 

Zastanawiam się nad jedną ławicą małych rybek ok 20-30 sztuk  + coś na dno .

 

W grę obecnie wchodzi:

 

Otosek przyujściowy ~ 7-10 sztuk

 

Danio margaritatus (razbora galaxy) -faworyt ze względu na ubarwienie .

 

Razbora Espei -najmniejsze szanse :)

 

Razbora Klinowa

 

 

Neony odpadają bo to oklepany temat jak świat stary ....

 

Będą również krewetki RC +Ammano które mam w kostce  + może jakieś inne co się nie krzyżują  ewentualnie jakiś ślimaczek Military Helmet itp .

 

 

Co możecie zaproponować z małych ,kolorowych rybek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kardynałek chiński? Fajna rybka, trochę zapomniana (a szkoda), ma małe wymagania i fajnie się prezentuje.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Posiadam stado kardynałków i naprawdę  w większej grupie się świetnie prezentują przy odpowiedniej aranżacji. Jak będziesz miał szczęście to będziesz się mógł cieszyć z potomstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twardościami nie ma problemu bo jak pisałem bedę lał RO  więc to GH10 do osiągnięcia bez problemu i bedzie ok dla otosków i dla Danio margaritatus .

PH w okolicach 7 także też ok dla obu rybek .

Tak jak pisałem  n razie faza planowania , a parametry  bedę konkretnie korygował do takich jakich trzeba .

 

A Tęczanka motylowa bardzo fajna rybka  tylko nie wiem czy dostanę ją u gościa od którego biorę  ryby

 

 

 

 

Mały update nie napisałem ze mam zbiornik otwarty bez pokrywy co jest dość istotne ,ale rozważam zrobienie jakiejś nakrywki z plexi 3-4mm  .

Co do obsady to wstępnie  skłaniał bym się ku :

 

Danio margaritatus 20-25szt

Otosek 10szt.

ślimak military helmet 2 szt

krewetki RC ilość ....ok 30 szt

 

nie bedzie za tłoczno ? ,ciągle chodzi mi po głowie ta razbora klinowa ,ale nie ma sensu chyba pakować dwóch ławic do 112l

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razbore Klinową sobie odpuść lepiej skup się na jednej lawicy albo 2 ale małych. Ja u siebie w 112 litrach miałem 15 szt. Galaxy i 15 szt. Rasbory Maculata i było akurat ;-)

Dzięki za opinię  ...jednak pozostaje przy jednej ławicy 25-30 razbory galaxy nie ma sensu rozdrabniać się na 2 ławice po kilka rybek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

 

razboze klinowej

 

Miałem u siebie i nie polecam :P Azjatycka wersja neonów Innesa, w 112l rozpływały się każda w swój ulubiony zakątek i dopóki się nawzajem widziały, dopóty zamulały w miejscu. Z tego, co widziałem, to już prędzej espei się trzyma w kupie i udaje ławicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co celujesz. Z ławicowych ryb miałem u siebie kilka gatunków, ale w praktyce tylko brzanki pięciopręgie (D. hexazona sprzedane mi jako D. pentazona) tworzyły naprawdę zgraną ze sobą grupę. Tylko to w porównaniu do Twojej obsady dość spore, aktywne i żarłoczne ryby. Poza tym, może któreś kiryski karłowate? Hastatusy goszczą sporo w toni, podobnie pigmeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Bojek nie  będzie  podgryzał mozaikowemu tych "wąsów"  i ile tych  gurami do 112 ? 4-5  nie będzie za dużo  ?  Należy je trzymać w parach czy  haremach  bo różne opinie są .

 

Chciałem dać pierwotnie  bojka i 3-4 samice  ale dostać samice w dobrym stanie to jakaś masakra  jak już  są w sklepie  to w kondycji agonalnej .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 112l bojek samiec + 2 samice mozaikowego. W ten sposób nie będziesz mieć tarła, które zwykle robi w baniaku rozpierduchę :P

Doczytałem w necie aby trzymać temp poniżej 28C  to gurami do tarła nie podejdą  ...czy tylko ciepła woda 29C  stymuluje je do tarła  czy jeszcze jakieś inne czynniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...