Skocz do zawartości

Skutki nawożenia Co2 ?


Dragon2588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni posiadam w akwarium hemianthus callitrichoides - ,,Heniek Mały", wczoraj zakupiłem nawóz Co2 w płynie,, Tropical Carbo - Nawóz węglowy" i dodałem go do akwarium 2ml według ulotki . Dziś rano spostrzegłem, że Heniek lekko żółknie, a nie które kępki nawet czarnieją.

Czy to od tego Co2 ?

Czy brak jakiś mikroelementów?

Akwarium: 54l

Edytowane przez Dragon2588
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów nie znam.

Oświetlenie 11w 6500K

3 krewetki filtrujące

1 glonojad biały

 

Rosliny :

Hemianthus callitrichoides

Ludwig Sp. Red

Echinodorus magdalensis

 

Z nimi jest wszystko w porządku, bardzo dobrze rosną tylko z Henkiem jest problem

Daje tylko węgiel w płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma czegoś takiego jak CO2  w płynie to raz

 

Oświetlenie masz 11W  czego ? LED ,żarówka ,świetlówka ?

 

Mały heniek wymaga dobrego światła min. 0.45W/L + CO2 w postaci gazowej  ,ale  przy dobrym świetle  i bez co2 da radę  ale bedzie wolniej rósł .

 

Podajesz same Carbo a to nie wystarcza , gdzie potas ? o fosfor i azot nie pytam  bo  pewnie testów nie masz i nie wiesz  co tam w wodzie siedzi.

 

 

Moja rada taka  lej to carbo  nawet  dawkę dzienną x3  to roślinom nie zaszkodzi ,koniecznie zacznij podawać potas  to roślinkom do wzrostu jest potrzebne .

Napisz jakie masz to światełko dokładnie  ..zapewne trzeba bedzie zwiększyć .

 

Jeśli mały henio jest z invitro  to nie przejmuj się  swoje odchoruje i odbije .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11w żarówka

 

Czy wystarczy jak dokupię Tropical Multimineral , Tropical Aqua Plant i  Tropical Aquaflorin Potassium to wystarczy z Chemii ?

 

A co do oświetlenia , jakbym zamówil jeszcze swietlówke 24W T5 to by było za mało ?


Dobre, CO2 w postaci płynnej ma -80 temperatury, wiec mnie to śmieszy jak to tak pisze. Tak wogule to się nazywa carbo w płynie(płynny węgiel).

Tak propo nawozów to stosujesz makro i micro?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to nie baw się w żadną chemię, a postaw na naturalne procesy. Po pierwsze jeśli masz światełko 11 W to jest to zdecydowanie za mało na twoje 54 litrowe akwarium z trawnikiem. Po drugie COw płynie nie istnieje, a jeśli istnieje to jak napisał Avatar94xPLx ma mniej niż -78,5 stopni Celsjusza albo jest pod wysokim ciśnieniem. Nie ma co ukrywać CO2 jest gazem i tego nie zmienisz. 

 

Środki jakie moim zdaniem powinieneś zastosować to :

->> dodatkowe (odpowiednie) oświetlenie

->> bimbrownia CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, żeby bez chemii coś się polepszyło, chyba szybciej padło.

Kupie te płyny powyżej i zobaczę.

Wywalenie kasy   moim zdaniem .

Po pierwsze zwiększ światło  jak możesz to kup tą świetlówkę 24W  i tylko nią świeć bedziesz miał0.44W/L  co będzie już sensownym światłem .

Kup potas i podawaj codziennie + Carbo w płynie

Postaw bimbrownie Co2 ....   masz masę poradników jak to zrobić .

 

zastosuj się do powyższych rad a bedzie ok z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie światła pomoze, ale do czasu gdy w wodzie zabraknie nawozów. Moim zdaniem, powinnieneś kup jakieś nawozy(lub zacznij je tworzyc sam) oraz zwiększ oświetlenie, tak jak napisał poprzednik. Bimbrownia też Ci się może przydac.

Edytowane przez jongover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz widzisz jak ważne jest wypełnienie szablonu jak chce się otrzymać pomoc.

Ze szczątkowych informacji jakie podałeś można było sobie nieźle gdybać i strzelać.

 Jak na te dane, które podałeś to i tak dostałeś dużo rad, powinieneś się cieszyć.

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...