Skocz do zawartości

Jakie rybki do akwarium


marzenka020411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 dni temu kupiłam akwarium 56l, tak na początek akwarystyki.

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z akwarium. Kupiłam 3 rośliny żywe a 3 sztuczne oraz piaskowca. Na dnie oczywiście wysypany piasek. Uruchomiłam akwarium z filtrem i grzałką. Czytałam, że przez tydzień powinno chodzić bez rybek. Około środy planuje zakup rybek i zastanawiam się jakie warto kupić na start. Chciałabym 2 albo maksymalnie 3 gatunki rybek łagodnych, jakichś małych...tak żeby miały wystarczająco dużo miejsca (nie chce żeby w moim akwarium karłowaciały lub ogólnie chorowały bądź też się podgryzały). Na początek wolała bym jakieś trudniejsze do rozmnażania, ponieważ na początek nie chce ich rozmnażać, dopiero po jakimś czasie planuje zakup kolejnego akwarium do rozmnażania ich.

Jakie rybki polecacie na początek z tych łagodnych i trudnych do rozmnożenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłam 3 rośliny żywe a 3 sztuczne
Sztuczne rośliny z akwarium powinny zostać usunięte.

 

Czytałam, że przez tydzień powinno chodzić bez rybek. Około środy planuje zakup rybek
Nie przez około tydzień, ale tak długo aż nie zamknie się cykl azotowy, a to może potrwać nawet kilka tygodni. Aby stwierdzić czy zamknął się cykl azotowy ( czy akwarium dojrzało ) należy kupić testy do badania NO2 i NO3.

 

Jakie rybki polecacie na początek z tych łagodnych i trudnych do rozmnożenia?
Aby polecić rybki należy znać parametry wody takie jak pH, GH ,KH, ponieważ różne rybki maja rózne wymagania co do parametrów wody jak i temperatury.

Do tej wielkości akwarium można znaleźć wiele ciekawych ryb, ale bez znajomości parametrów wody nie da się dobrać obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne rośliny z akwarium powinny zostać usunięte.

 

Nie przez około tydzień, ale tak długo aż nie zamknie się cykl azotowy, a to może potrwać nawet kilka tygodni. Aby stwierdzić czy zamknął się cykl azotowy ( czy akwarium dojrzało ) należy kupić testy do badania NO2 i NO3.

 

Aby polecić rybki należy znać parametry wody takie jak pH, GH ,KH, ponieważ różne rybki maja rózne wymagania co do parametrów wody jak i temperatury.

Do tej wielkości akwarium można znaleźć wiele ciekawych ryb, ale bez znajomości parametrów wody nie da się dobrać obsady.

 

ph wody 6,5-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...