Skocz do zawartości

Zakładanie krewetkarium 25L


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wczorajsze parametry wody6dni po zalaniu, oczywiście zalewałem samym RO z shrimp mineral jak podaje producent. 
ph- 7

kh- 4

gh- 2

po4- 0,25

no3- 0

Fe- 0

 

A czy aquacid pond mogę użyć jako płyn do sprawdzenia kamieni i żwirku czy mi nie zatwardza wody? Będzie się pienić? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam dwa rodzaje kamieni i po teście Mapeta wynika z niego że po 48H oba rodzaje zatwardzają mi wodę. Ale chyba każdy kamień zmienia lekko parametry wody?? 
Wrzucam zdjęcie kamieni jak one wyglądają może ktoś podpowie nazwy. 

Parametry wyjściowe do testów: PH - 6,2 GH - 1 KH - 1 

I teraz ten kamień z pierwszego planu po 48h:

PH - 7,4

KH - 3

GH- 3

 

Kamień płaski, szpiczasty z drugiego planu po 48H:

PH - 7

KH - 3

GH - 2

 

Te z pierwszego planu były wygotowane w soli. Dodam że robię teraz test zwykłego otoczaka i zobaczymy co on mi pokaże.Myślałem że jak kupię kamienie z zoologa to będzie dobrze.

Teraz pytanie skąd wziąć tanie i dobre kamienie i w miarę ładne?? Trochę mój portfel chudy jest :P

post-19975-0-23565200-1439280218_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach kupić sobie rower to chyba zacznę odwiedzać takie rejony jak lasy i rzeczki :) Przyjemne z pożytecznym połączę. Szkoda bo wydałem 15zł za te kamienie w zoologu, jakbym wiedział to bym zainwestował w roślinki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 28C ma. Ae wentylatorek mam naszykowany. Tylko teraz tak. Jak to zrobić żeby dawał z automatu tzn jak by łapało ponad 28C to by się załączał i zbijał temp. Bo mam zrobiony na manualne wł. Jakiś mały tani sterownik jest żeby to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki locdoc. I wszystko staje się prostsze :)  A czy on nie będzie się za często wł?? bo dokładność to 0,2'C Czyli nastawie np 25C no to jak podskoczy do 25,2 to się załączy i zaraz wyłączy bo spadnie do 25C. Będzie tak cykał co chwilę?

 

A teraz do was pytanie jak karmicie swoje krewetki red cherry? W akwarium mam liść bananowca korę cynamony i kawałek kepatangu. Nie za dużo? Nie widzę żeby jakoś krewetki były tym zainteresowane aż nad to. Na pewno wiem że lubią glony bo mi wszystkie roślinki opędzlowały z nich i mam je czyste jak z in-vitro :P Są pokarmy w pałeczkach typu pokrzywa itd opłaca się to? I co wybrać żeby krewetkom pomóc w wybarwianiu? Macie jakieś sprawdzone pod te krewetki pokarmy? Ciekaw jestem bo "liście" to swoją drogą. 

 

Dodatkowo 

 

Albo pora przestać kombinować i wywalić połowę ledów z tej lampki albo kupić normalną 11-13W świetlówkę.

połowy morze nie wywaliłem ale na pewno wywaliłem kolorowe i problemu z glonami nie mam większego. Coś tam się pokarze ale to prawie nic. Także nie wiem czy to kolor mi tak działał czy była moc za duża kolorowych, a może ogólnie. W każdym bądź razie jest już ok. Dzięki ahr :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są pokarmy w pałeczkach typu pokrzywa itd opłaca się to? I co wybrać żeby krewetkom pomóc w wybarwianiu? Macie jakieś sprawdzone pod te krewetki pokarmy? Ciekaw jestem bo "liście" to swoją drogą. 
 

W zbiorniku ogólnym krewetek prawie że nie karmię, spokojnie wyjadają wszystko co zostało po karmieniu ryb.

W krewetkowni którą zakładam oraz do kotnika w którym trzymam kilka niebieskich krewetek, korzystam z pokarmu dla krewetek firmy Hikari:

51YXU%2BpBtTL.jpg

 

http://www.seapets.co.uk/products/aquarium-supplies/aquarium-fish-food/specific-aquarium-food/hikari-shrimp-cuisine-10g.html

 

 

Z tego co wiem, krewetek nie trzeba jakoś specjalnie dokarmiać.

Możesz również zakupić kuleczki dla catfishów (zbrojnikowatych/kiryskowatych).

Sam zauważyłem, że moje bardzo często wychodzą ze szczelin skał jak wrzucę te kuleczki:

TetraMin

180px-TetraPrima1.jpg

 

Oraz uwielbiają płatki dla zbrojników

4db04bf269f07.jpg

 

Cokolwiek co ma spirulinkę w składzie znajdzie uznanie wśród krewetek.

Co do karmienia, nie polecam jednak wrzucać takiej tabletki do akwarium z krewetkami i zostawiać na godziny, tylko siatką odłowić z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki locdoc. I wszystko staje się prostsze :)  A czy on nie będzie się za często wł?? bo dokładność to 0,2'C Czyli nastawie np 25C no to jak podskoczy do 25,2 to się załączy i zaraz wyłączy bo spadnie do 25C. Będzie tak cykał co chwilę?

 

Niestety może tak cykać.

Dla krewetek ustawić poniżej 25 stopni.

 

 

Dzięki locdoc. I wszystko staje się prostsze :)  A czy on nie będzie się za często wł?? bo dokładność to 0,2'C Czyli nastawie np 25C no to jak podskoczy do 25,2 to się załączy i zaraz wyłączy bo spadnie do 25C. Będzie tak cykał co chwilę?

 

A teraz do was pytanie jak karmicie swoje krewetki red cherry? W akwarium mam liść bananowca korę cynamony i kawałek kepatangu. Nie za dużo? Nie widzę żeby jakoś krewetki były tym zainteresowane aż nad to. Na pewno wiem że lubią glony bo mi wszystkie roślinki opędzlowały z nich i mam je czyste jak z in-vitro :P Są pokarmy w pałeczkach typu pokrzywa itd opłaca się to? I co wybrać żeby krewetkom pomóc w wybarwianiu? Macie jakieś sprawdzone pod te krewetki pokarmy? Ciekaw jestem bo "liście" to swoją drogą. 

Mogę polecić linie pokarmów Shrimp Nature.

Czerwony, czerwony max, pokrzywa.

Ostatnio sam też zacząłem robić pokarmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bobasiatko696, dnia 18 Sie 2015 - 08:14, napisał:

snapback.png

Dzięki locdoc. I wszystko staje się prostsze  :)  A czy on nie będzie się za często wł?? bo dokładność to 0,2'C Czyli nastawie np 25C no to jak podskoczy do 25,2 to się załączy i zaraz wyłączy bo spadnie do 25C. Będzie tak cykał co chwilę?

 

Niestety może tak cykać.

 Nie będzie tak cykać bo to chodzi o  dokładność czyli jak ustawisz 25 stopni to temp może być w granicach 24.8-25.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W małych zbiornikach są częste skoki temperatur.
dokładnie. A 25L to nie 120 gdzie woda zanim się ogrzeje to wymaga więcej czasu, w małym to chwila i już skok. 
 

To hikari zamówię, spirulinę mam, ale że jeszcze widzę próbki innych to sobie zamówię i wypróbuje. 

Mój temat chyba już można zamknąć ponieważ baniak chodzi stabilnie, nie ma wysypu glonów i ogólnie jest dobrze. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc z moim pierwszym krewetkarium. Resztę będę doczytywał po internecie i na naszym forum :) 

Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...