Skocz do zawartości

rozmnażanie bojowników


pauleta25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

witam już  w swojej hodowli mam 4 samice , jedna samica od kilku dni jest bardzo gruba zastanawiam się czy to z jedzenia czy ma w soie tyle ikry odłowiłem 3 samice i tą jedną zostawiłem z samcem , samiec zbudował gniazdo temperature podniosłem i nic akwarium odpowiednio przygotowane i samica nadal taka gruba pływa co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie brzuch samicy gotowej do tarła wygląda nieco inaczej. Tu wygląda mi to na przejedzenie, otłuszczenie lub coś gorszego.

Jak wnioskuję z opisu, ta samica jest sam na sam z samcem od prawie 2 tygodni, więc jak przypuszczam samiec ciągle się za nią ugania w celu odbycia tarła. Jednak zbyt przedłużające się zaloty niepotrzebnie osłabiają samicę, sprzyjając chorobom. Jeśli po kilku dniach (maksymalnie 5-7) nie następuje tarło, należy ryby rozdzielić.

Tak więc samica ta powinna zdecydowanie jak najszybciej trafić do osobnego zbiornika.

Czy robiłeś w tym akwarium jakiekolwiek testy? Zwłaszcza na NO2?

Gdzie trzymasz oddzielone samice? Czy w akwarium w którym przeprowadzasz tarło jest dużo żywych roślin? Na zdjęciu ich nie widać.

No i podstawowe pytania: dlaczego koniecznie chcesz rozmnożyć bojowniki, jeśli nie zdobyłeś o tym podstawowej wiedzy? Wiesz jak wykarmić maluchy gdy samiec już nie będzie się nimi zajmował? Masz odpowiednią ilość odpowiedniej wielkości zbiorników do wychowania bojowników? Co zrobisz z nimi gdy podrosną?

Zastanów się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o karmienie jest zasadne. Ze względu na to, że nie miałem tej wiedzy dawno temu jak pierwszy raz próbowałem sił z bojownikami zamiast kilkaset szt. narybku odchowałem ledwie kilka. Dodatkowo właśnie czy masz co z rybkami zrobić i czy masz je jak odchować.Kolega wyżej mówi o maksymalnie kilku dniach samica + samiec razem. Z moich doświadczeń, widać po max 2 dniach czy coś z tego będzie (a najczęściej szybciej). Ryby potrafią zmienić kolory, jeśli są gotowe do tarła i odbywa się ono dość szybko. Po tym fakcie samicę się odławia bo samiec może Ją uszkodzić (to się zdarza nawet w trakcie samego tarła). 
Obniżasz poziom wody w zbiorniku tarliskowym ? Tam ma być 10-15 cm. Pamiętaj gdzie żyją bojowniki(pola ryżowe, wody niskie, ciepłe i raczej stojące). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...