Skocz do zawartości

rozmnażanie bojowników


pauleta25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DzieN dobry posiadam dojrzałęgo samca bojownika i 2 samice mam taki problem i  prosze o porade chciałbym zachęcic swojego samca do budowy gniazda ale jest bardzo leniwy , zrobiłem już tak podwyższam wodę do okolo 29stopni oraz podmieniam wode i wyłowiłem samice to innego akwarium na kilka dni samiec dalej nie chce budowac co mam robić samice sa dojrzałe do tarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozdzieleniu tarlaków i po ponownym ich połączeniu powinny przystąpić do tarła - czemu nie przystępują - może w akwarium jest coś nie tak.

Jakie duże jest akwarium?

Masz rośliny pływające?

 

Dodam że ikra bojowników po tarle opada na dno skąd jest zbierana i umieszczana w pienistym gnieździe. Jeśli masz w akwarium żwir to ikra może wpaść pomiędzy kamienie skąd samiec nie będzie jej w stanie wyciągnąć.

 

Spróbuj może skojarzyć samca tylko z jedną samicą, a nie z dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis samiec zrobił nie duże gniazdo gdy podniosłem temperature to doszło że samicy spadała ikrę wraz z samcem zjadali tą  ikrę co to oznacza i pózniej razem płyneli do gniazda i razem się opkręcali


ale widze ze samiec umiescił w gnieżdzie samice odłowiłem

 

Na tym forum posługujemy się językiem polskim, zaświadczenia o dysleksji i innych dysfunkcjach nie są honorowane. /ahr/


post-22940-0-70889300-1433527221_thumb.jpg

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

doszło że samicy spadała ikrę wraz z samcem zjadali tą ikrę co to oznacza
Napisałem Ci wyżej że ikra bojowników opada na dno skąd jest zbierana przez samca i umieszczana w gnieździe

 

pózniej razem płyneli do gniazda i razem się opkręcali
Tak wygląda tarło u tych ryb. Samiec obejmuje samicę, razem się obracają po czym samica składa w stronę gniazda ikrę.

 

ale widze ze samiec umiescił w gnieżdzie samice odłowiłem
I dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie widze samiec jest nerwowy pływa i zbiera tą ikrę i podpływa do gniazda ,ale co będzie jeśli nie uda mu się odbudowac tego gniazda i ta ikra pozostanie na dnie

 

+2. Nie będę wiecznie upominał abyś stosował się do regulaminu.

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...