Skocz do zawartości

[25l] Kiedyś będzie Azja ;)


Isztwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne:
Zbiornik - 25l standard
Oświetlenie - Aquael LED 6W
Filtracja - Aquael Fan mini plus
Ogrzewanie - 25W z termostatem

Podłoże - bazalt niestety, planuje wymienić na piach

Roślinność:
- nurzaniec
- kryptokoryny wendti green i brown
- rogatek
- sagittaria
- wgłębka i rzęsa na tafli

Nawożenie - potas, carbo i PG Classic

Parametry - temp 25 stopni, ph 7

Akwarium zalane 6 maja.

Jak rośliny się rozrosną, mam zamiar wymienić bazalt na piach.

Co myślicie o galaxy w tym akwarium?

post-22920-0-32486900-1432660279_thumb.jpg

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wymień...ukorzenione rośliny będziesz przesadzał? I potem znowu czekał aż akwa dojrzeje? No troche się mija z celem;-) co chcesz hodować w tym baniaku? Mogę się mylić ale te 6W LED-ów to chyba trochę za dużo jak na ten litraż; i bez CO2 sie nie obejdzie przy tym świetle.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże i kamienie trochę pomniejszają optycznie te akwarium. Piach byłby lepszy moim zdaniem.

Uważaj z tym classikiem, kryptokoryny i sagittaria wolałyby jakąś kulkę/tabletkę pod korzeń. Mikro w słupie wody może Ci wysypać zielenicami na szybie.

@TLB: Te Aquaelowskie 6W to teoretycznie zamiennik 11W modułu, ale jest słabszy. Z pewnością nie daje za dużo światła. Carbo wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie :)

Co do kamieni, to czekam az,sie mech mi rozrośnie w innym akwa i wtedy na nie powędruje.

Żałuje wyboru bazaltu ale,to jednak poczeka do kolejnego restartu, pewnie do urlopu na koniec wakacji ;p

 

Co do światła to miałem w tej lampce 11W wspomniane ale niestety padła a Aquael juz ich nie produkuje, te Ledy wypadają optycznie słabo w porownaniu z poprzednikiem, jest o wiele ciemniej.

 

A tutaj fotki poprzedniego wystroju tego akwarium, oraz kilka ze startu tak dla porównia ;)

post-22920-0-05454300-1432799347_thumb.jpg

post-22920-0-40969400-1432799569_thumb.jpg

post-22920-0-59547200-1432799695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt nie dość, że brzydki to i optycznie zmniejsza Ci akwa. Przy piasku dzieje się wręcz odwrotnie :) Przyznam, że jak wracałem do akwarystyki to piasek + liście nie bardzo mi się podobały... teraz nie wyobrażam sobie innej możliwości :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem wszystko i stwierdziłem, że akwarium zostanie w takim stanie so końca wakacji' wtedy przesiade się na coś większego, myślę nad 45 do 60 litrów i wtedy będzie piach.

Tymczasem, dosadziłem nurzańca, przyciąłem rogatka i rozsadziłem go szerzej, a pod krypto i sagittarie włożyłem tabletki od Aqua art'u :)

post-22920-0-62743400-1432992339_thumb.jpg

Edytowane przez Isztwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, podaje potas i carbo codziennie, w podłożu mam tabletki, a krypto, ta zielona zaczeła powoli tracić liście, reszta roslin idzie jak burza, powiem jeszcze, że ta krypcia odchorowała swoje juz po przesadzeniu co jest chyba normalne u kryptokoryn.

 

Swoją drogą akwarium, przeszło już mały atak okrzemków, który zwalczyłem ograniczając światło do 4h na dobę. Będę dodawał po godzinie co tydzień aż dojdę do 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...