Skocz do zawartości

Młoda apisto?


Aisulim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że nie jestem doświadczony z apisto, to mam zagadkę. Kupując 6 sztuk młodych borelek, wśród nich trafił mi się inny gatunek. Sądzę, że to apisto, ale jaka to tego już nie wiem. Podczas wyławiania wszystkie ryby były przestraszone i blade, więc nie zwróciłem uwagi i nie spodziewałem się tam innego gatunku niż borelli :) Zagadka może nie być prosta, bo ryba jest młoda i jeszcze nie wybarwiona. W tej chwili ma jakieś 2 cm. Bardzo proszę o podpowiedzi :) pozdrawiam. post-18430-1431980999,03_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobna do moich małych "grymli".

Moim właśnie zaczyna się pojawiać ta niebieska kreska pod okiem, tylko mają też niebieskie kropki przy płetwie odbytowej.

Podobna mocniejsza czarna kropka przy ogonie.

Moje nie mają jeszcze zabarwionego czubka płetwy grzbietowej, z tym że mają widoczną pręgę idącą przez oko (ale czasami ona im znika).

Więc jak dla mnie  jest to: młoda apistogramma viejita, albo macmasteri.

Filmik dla porównania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Apisto. hangsloi. Moje dokładnie tak wyglądały, właśnie z czerwonym zabarwieniem na płetwie grzbietowej. Ponad to tył płetwy grzbietowej jest dość wydłużony. Samiec hangsloi miał taki sięgający poza ogon.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi Panowie. Niestety ciężko mi stwierdzić w tej chwili, który to gatunek. Dodatkową różnicą w budowie porównując do młodych borelli, jest bardziej smukłe ciało. Borelki są jakby bardziej krępej budowy (podobnej w sumie to macmasteri). Za jakiś czas zaktualizuję fotkę jak ryba podrośnie i nabierze dodatkowych cech do rozpoznania :). Jeśli ktoś ma jakiś propozycje, to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...