Skocz do zawartości

Kilka pytań: czyszczenie i obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1) podłoże:

Robię aktualnie dwa akwaria, jedno 70l dla siebie i drugie 45l dla babci. Do 45l mam dwa rodzaje żwiru: czarny do 5 mm oraz piasek ~1 mm. Więc w przypadku czyszczenia do rozdzielenia wystarczy sitko. A jak zrobić przy większym akwarium skoro mam czarny i biały o podobnym rozmiarze do 5 mm? Mozolna praca pensetą? :P

 

2) obsada:

Co polecacie dla takich akwariów? 70l chcę zrobić nieco w klimacia iwagumi, narazie mam tylko problem z kamieniami, rośliny: trawka i mech są w drodze, może glonojady ze dwa oraz gupiki? 45l akwarium będzie wyposażone w czerwony wapień i piasek, czy kiryski będą odpowiednie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zubr_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w przypadku czyszczenia do rozdzielenia wystarczy sitko

Co czyścić? Co chcesz rozdzielać? 

 

 

2) obsada: Co polecacie dla takich akwariów? 70l chcę zrobić nieco w klimacia iwagumi, narazie mam tylko problem z kamieniami, rośliny: trawka i mech są w drodze, może glonojady ze dwa oraz gupiki? 45l akwarium będzie wyposażone w czerwony wapień i piasek, czy kiryski będą odpowiednie?

 

No to najpierw parametry wody, pg, gh, kh plus oświetlenie. Potem cykl azotowy, NO3, NO2  ;)

"Glonojad" i gupiki to nie dobre połączenie. 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie żwiru uszczupla dobór obsady o pielęgniczki i ryby denne ponieważ dla ryb tych najlepszym podłożem jest piach. Zobacz tu na forum ile fajnych akwariów jest zrobionych na piachu.

 

Obsadę oprócz wielkości akwarium dobiera się pod parametry wody. U Ciebie zarówno w przypadku akwarium 45 litrowego jak i 70 litrowego można znaleźć ryby do wód miękkich i kwaśnych jak i do twardszych i zasadowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...