Skocz do zawartości

200L pytanie o obsadę


dawidos145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się poradzić co do mojej obsady, zauważyłem spadek rozmnażania molinezji oraz innych żyworodnych brak małych w akwarium. Czy jest to spowodowane kupnem 2 brzanek różowych i 2 tetr różowych ?

obsada:

1x bocja wspaniała

1x gurami 

8x neon inesa czerwony

2x mieczyk

2x tetra różowa

2x brzanka różowa

molinezje

 

proszę o opinie na ten temat co ewentualnie zmienic

 

Przeniosłem do odpowiedniego działu.  /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obsada: 1x bocja wspaniała 1x gurami 8x neon inesa czerwony 2x mieczyk 2x tetra różowa 2x brzanka różowa molinezje
Na bocje wspaniałe akwarium jest za małe. Poza tym są to ryby stadne które powinno się trzymać w ilości co najmniej kilku sztuk. Ryby te trzymane pojedynczo stają się bardziej płochliwe.

Gurami - jakie?

Neon innesa czerwony??? Albo innesa, albo czerwony. Pierwszy lubi wodę chłodniejszą do 23 max 24*C.

Mieczyki i molinezje w przeciwieństwie do choćby tetr i neonów wolą wodę zasadową i twardszą. Przy molinezjach wskazany jest równiez dodatek soli do wody.

Neony, tetry i brzanki różowe to ryby stadne, a w przypadku tetr i brzanek dwie sztuki to nie stado. Brzanki różowe lubią czasami podgryzać płetwy innym rybom przez to trzymanie ich z gurami jest dość ryzykowne.

 

Obsada w Twoim akwarium powinna być uporządkowana. Jednak aby to zrobić trzeba znać parametry wody.

 

 

 

zauważyłem spadek rozmnażania molinezji oraz innych żyworodnych brak małych w akwarium

Młode mogą być po prostu zjadane przez innych mieszkańców akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...