Skocz do zawartości

Wybór oświetlenia do kostki


koziello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wracam do akwarystyki po małej przerwie ;)

 

Otóż udało mi się okazyjnie kupić kostkę Aquael'a 25x25x30cm z całym oryginanym osprzętem (filtr, grzałka, lampka, pokryw itp).

 

Żarówka w module Aquaela 11w jest stłuczona i w tym momencie dochodzimy do sedna sprawy :)

 

Lepiej kupić taką żarówkę jak w oryginale Aquael 11w czy Aquael DecoLight LED 5w?

Tą drugą mam okazję kupić praktycznke w cenie modułu 11w ale czy nada się do takiej kodtki ?

 

Pozdrawiam :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję żadnych wymagających roślin. Mchy, jakieś ciekawe małe na "dywanik".Żadnego nawożenia też nie będzie raczej.

 

Co do fauny to jakieś "zwykłe" krewecie/raczki, może jakieś Microrasbor Galaxy albo inna drobnica nadająca się na ten litraż.

 

Także myślę że ta LED 5W powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem żarówkę E14 LED 1200lm 6000-6500K. Czekam na przesyłkę to się zobaczy co z tego wyjdzie. Teoretycznie powinna być ok w akwa do 30 litrów. Pojawiły się ostatnio też dość silne paski LED o barwie ok 6000-6500K i strumieniu ok 1500lm na 0.6m. Mniej więcej bo
piszę z głowy...
To też powinny być odpowiednie do akwa słodkowodnego. Oczywiście w standardzie IP65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania ( moduł Aquaela i led 5W ) będą wystarczające do tego co chcesz mieć w tym akwa.

Choć osobiście, gdy bym wybierał ledy do tego akwa, dał bym 10W np. naświetlacz.

Skorzystałem z Twojej rady i kupiłem taki naświetlacz LED 10W ;) Dałem całe 34zł i świeci elegancko...

Teraz pozostaje tylko jakiś w miare ładny sposób na umieszczenie tego nad kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skorzystałem z Twojej rady i kupiłem taki naświetlacz LED 10W ;) Dałem całe 34zł i świeci elegancko...

Cieszę się ;)

 

 

 

Teraz pozostaje tylko jakiś w miare ładny sposób na umieszczenie tego nad kostką.

U siebie porobiłem na kostkach obudowy z płyt meblowych z materiału takiego jak szafki, np. tak:

DSC01514J_wwsearh.jpg

 

Tylko, żeby nie nasiąkało trzeba postawić na szybie nakrywowej, dobrze też nawiercić z tyłu kilka otworów do odprowadzania ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...