Skocz do zawartości

[160l] dobór obsady


Nasicornis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w doborze obsady do zbiornika.

Nietypowe wymiary bo 80x50

Podłoże Aquasubstrate II+ i mala piaszczysta plaża

Z dekoracji dragon stone i może dodam jakiś korzeń

Akwarium ma być roślinne, z trawnikiem z parvuli

Na dzień dzisiejszy PH wynosi 6,8, ale parametry mogę jeszcze skorygować

Proszę o pomoc w dobraniu tam obsady:) Zalezy mi by były to ryby większych rozmiarów i ewentualnie towarzyszące mniejsze, a nie ławica maleństw

Edytowane przez Nasicornis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Musisz się zdecydować na roślinne albo z większymi rybami. Nie uda się połączyć jednego i drugiego(wiem to z obserwacji kilku akwariów). Ponad to potrzebne też są parametry GH i KH. Ta plaza z piachu prawdopodobnie się wymiesza z substratem. Jeżeli będziesz stosował cokolwiek z CO2 to weź pod uwagę, że pH nieznacznie będzie leciało w dół. Myślę, że jak już się baniak ustabilizuje to można dobierać obsadę. Najpierw podaj parametry wody i światło.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH 5

GH 13

Mierzone tydzień temu ostatnio, mogę po poludniu jeszcze sprawdzić. To PH juz jest po zastosowaniu CO2, przy zakładaniu akwa bylo wyższe. Światło 2x30w i dodatkowo świetlówka ze standardowej pokrywy od akwa 60x30 ale nie wiem jakie ona ma parametry.

Właśnie mój błąd ze założyłam baniak "tak jak mi się wizualnie podobało, a nie pod konkretny gatunek:( szkoda mi teraz to rozwalac i robic restart, raz ze sporo pracy w to poszlo, kasy zreszta też, a dwa że ładnie już dojrzewa. Wiec teraz staram się dobrać obsadę ktora dobrze się tam będzie czuła:) Te nietypowe wymiary chyba sporo psują:(

Edytowane przez Nasicornis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o barwniakach szmaragdowych myślałam na początku.

Jakby... Właśnie tam juz jest trawnik z parvuli i nie chce go rozwalać. Szukam rybek które będą mogły żyć na trawniku + plaża z piasku + wysokie rośliny z tyłu...

To nie typowy "roslinniak" gdzie rośliny zajmują 70% bańki, tam po prostu jest substrat i parvula a nie piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...