Skocz do zawartości

Nowoczesne systemy ogrzewania domów.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

temat odbiegający dość mocno od tematyki forum, ale poszukuje wszędzie informacji. Poszukuje osób, które użytkują do ogrzewania domów tylko i wyłącznie pomp ciepła czy to powietrznych, czy gruntowych bez wspomagania piecami, kominkami.

Byłoby super jakby osoby posiadające tego typu ogrzewanie podały koszt instalacji, koszt eksploatacji oraz powierzchnię domu wraz z ociepleniem. Pomińmy posty typu, słyszałem i ktoś mówił. Oczekuje konkretów bo niebawem muszę podjąć ostateczną decyzję. A mam jeszcze dylematy.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem się z wykorzystaniem tylko wymiennika ciepła. Zawsze było to razem z połączeniem tradycyjnego ogrzewania i czasem jeszcze z ogniwami/kolektorami.

Weź pod uwagę że takie drugie źródło ciepła to zabezpieczenie przed awarią, a awarią pompy ciepła jest kosztowna i czasochłonne w naprawie.

Zamiast tradycyjnego pieca można oczywiście kominek z płaszczem wodnym.

No ale ja tam ekspertem nie jestem, tyko się tym interesowałem...

 

Madk możesz coś więcej o tych ogniwach Peltiera do ogrzewania? Jakiś link bo się nie spotkałem...

Choć ogniwa używałem dość intensywnie do czegoś innego :)

 

Edytowane przez kicaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie używa się :) bo są zbyt mało awaryjne ,ale gdzieś kiedyś był na to pomysł tylko że to raz zrobione zostaje i co i aż sie popsuje zasilacz bo z ogniwami o popsucie ciężko dlatego nie robią tak. Więc w teori musiał byś robić to diy + prostownik radiator na zamówienie i ciepło rozprowadzane jak kominkowe no ale to diy dla hardkorów:)

Edytowane przez Madk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy co nam będzie wykonywał wszystkie prace zarówno wod-kan jak i co z cwu. Daje gwarancję wykonanych wszystkich prac. W ciągu kilku lat kilkanaście pomp założył i wszsytko działa poprawnie bez awarii. Kotłowni w salonie nie chcę, to są dodatkowe koszty po za tym. Lekko 15-20 tys trzeba wydać. W miejscu kominka w projekcie ma stanąć akwa większe i to już postanowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...