Jump to content

Nowoczesne systemy ogrzewania domów.


Recommended Posts

Hej,

temat odbiegający dość mocno od tematyki forum, ale poszukuje wszędzie informacji. Poszukuje osób, które użytkują do ogrzewania domów tylko i wyłącznie pomp ciepła czy to powietrznych, czy gruntowych bez wspomagania piecami, kominkami.

Byłoby super jakby osoby posiadające tego typu ogrzewanie podały koszt instalacji, koszt eksploatacji oraz powierzchnię domu wraz z ociepleniem. Pomińmy posty typu, słyszałem i ktoś mówił. Oczekuje konkretów bo niebawem muszę podjąć ostateczną decyzję. A mam jeszcze dylematy.

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem ,:D najbardziej wydajne było by ogrzewanie ogniwami peltiera, z odpowienio skrecanym napięciem, ale nikt tego nie stosuje bo za mało części wymiennych i rzeczy do popsucia się :D Dlatego mamy tradycyjne pompy ciepła.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie spotkałem się z wykorzystaniem tylko wymiennika ciepła. Zawsze było to razem z połączeniem tradycyjnego ogrzewania i czasem jeszcze z ogniwami/kolektorami.

Weź pod uwagę że takie drugie źródło ciepła to zabezpieczenie przed awarią, a awarią pompy ciepła jest kosztowna i czasochłonne w naprawie.

Zamiast tradycyjnego pieca można oczywiście kominek z płaszczem wodnym.

No ale ja tam ekspertem nie jestem, tyko się tym interesowałem...

 

Madk możesz coś więcej o tych ogniwach Peltiera do ogrzewania? Jakiś link bo się nie spotkałem...

Choć ogniwa używałem dość intensywnie do czegoś innego :)

 

Edited by kicaj
Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie używa się :) bo są zbyt mało awaryjne ,ale gdzieś kiedyś był na to pomysł tylko że to raz zrobione zostaje i co i aż sie popsuje zasilacz bo z ogniwami o popsucie ciężko dlatego nie robią tak. Więc w teori musiał byś robić to diy + prostownik radiator na zamówienie i ciepło rozprowadzane jak kominkowe no ale to diy dla hardkorów:)

Edited by Madk
Link to comment
Share on other sites

Znajomy co nam będzie wykonywał wszystkie prace zarówno wod-kan jak i co z cwu. Daje gwarancję wykonanych wszystkich prac. W ciągu kilku lat kilkanaście pomp założył i wszsytko działa poprawnie bez awarii. Kotłowni w salonie nie chcę, to są dodatkowe koszty po za tym. Lekko 15-20 tys trzeba wydać. W miejscu kominka w projekcie ma stanąć akwa większe i to już postanowione

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...