Skocz do zawartości

BW [60l]


Krrrystek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótkiej przerwie :-)

Me Iwagumi okazało się niewypałem,

Więc zrobiłem restart.

Postanowiłem zrobić Czarne Wody

A teraz trochę danych

 

Akwa: 60x30x35

Filtr: jakiś chiński ( kaskadowy )

Grzalka: aquael comfortzone gold 50w

Oświetlenie: belka 2x24w... tak wiem ale trochę folii aluminiowej i się zrobiło tak z 15w

 

Flora:

Echinodorus tunellus

Oraz kupię trochę pisti

 

Fauna:

Czekam na propozycje :-)

 

Aranżacja:

Liście dębu z 20 szt. Nie wiem czy nie za mało.

Szyszki olchy z 15 szt.

Dwa korzenie .

 

A i dodam że to moje pierwsze BW więc śmiało zapraszam do komentowania

 

 

Akwarium tuż po zalaniu

post-22544-0-43409000-1430500734_thumb.jpg

Edytowane przez Krrrystek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody z kranu na filtr RO nie wystarczyło :P

Dodam więcej korzeni moglibyście napisać jaki kształt rozmiar korzenia by pasował.

Wrzucę więcej liści

Kupię pistie

Ograniczę światło

A no i zrobię herbatkę

Edytowane przez Krrrystek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam więcej korzeni moglibyście napisać jaki kształt rozmiar korzenia by pasował.

To zależy od Ciebie jaki się Tobie podoba, możesz zrobić "śmietnik" z małych korzeni na dnie co w tej sytuacji (BW) by pasowało najbardziej albo jeden wielki, który był by od ściany do ściany akwa i też było by super.

Wody z kranu na filtr RO nie wystarczyło

Czyli, że co? pH=7, GH=8 ? To na BW trochę za wysokie parametry...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Ciebie jaki się Tobie podoba, możesz zrobić "śmietnik" z małych korzeni na dnie co w tej sytuacji (BW) by pasowało najbardziej albo jeden wielki, który był by od ściany do ściany akwa i też było by super.Czyli, że co? pH=7, GH=8 ? To na BW trochę za wysokie parametry...

Wiem ale czytałem że szyszki olchy i woda przefiltrowana przez torf zakwaszą wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale czytałem że szyszki olchy i woda przefiltrowana przez torf zakwaszą wode

Oczywiście, że lekko zakwaszą, ale BW to pH=5 i GH <2 a najlepiej 0...żadna ilość szyszek nie zmieni Tobie aż tak parametrów, nawet jak byś tam na dno wrzucił na 10cm szyszek olchy, liści dębu i ketapangu. Może o pół stopnia pH zjedziesz ale o twardościach zapomnij. Bez RO albo chociaż demineralki z marketu nie dasz rady zrobić BW.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście, że lekko zakwaszą, ale BW to pH=5 i GH <2 a najlepiej 0.


BW i BW ;). Jedne mają 4,5PH, inne 5,5, a w Azji są BW o odczynie neutralnym :).

Jeżeli kolega chce SA to powinien zaopatrzyć się w RO/ Demineralkę tak czy siak :).

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się bardziej zagracić dno...może jakiś większy korzeń(?). Pisałeś wcześniej, że światło ograniczysz a widac, że nadal 48W leci... Na ten litraż 24W wystarczy a i tak będzie sporo. Zrób zdjęcie w nocy...teraz wszystko sie odbija.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...