Jump to content

Mętna woda, parametry w normie


 Share

Recommended Posts

Witam!

Przez ostatnie 3 lata miałem zbiornik Malawi, 6 tygodni temu zmieniłem profil zbiornika na roślinne z rybami, od dwóch tygodni mam mętną/białą wodę. Ale od początku.

Akwarium 700 l, oświetlenie 2 x LED 160 W ZetLight 6400, podłoże Aqua Substrate II+, filtracja 2x EHEIM PROFESSIONEL 3 2075 z deszczownicą + EHEIM PROFESSIONEL 3 2080, wkłady fabryczne. Obsada: tęczanki mix 28 szt, Brzanka Denisona 7 szt, piskorek Khuli Khula 5szt, otoski 10 szt, kirysek Sterby 10szt, krewetki, zbrojnik 2szt, szydlik 2 szt, bojownik, półdziobek 5 szt, dużo roślin, korzeń. Nawożenie w tym momencie tylko Easy Carbo i CO2 z butli. Parametry NH4, NO2, PO4 - nieoznaczalne, NO3 - 10, pH 6,8.

Dwa tygodnie temu po podmianie woda zaczęła mi gwałtownie mętnieć, zrobiła się biała, z zieloną poświatą (było to po podmianie wody około 20% kranówki), pierwsza myśl była że cykl azotowy niedomknięty. Dodałem bakterie (tydzień temu) Stability - bez efektu. Później przyszło mi na myśl że może jednak zakwit wody bo pojawiły się glony nitkowate - dałem siarczan miedzi, dalej bez efektu poza tym że glony nitkowate wykitowały. Szczerze mówiąc kończą mi się pomysły, może to jakieś bakterie? Zmętnienie jest mniejsze z rana, nasila się z upływem dnia. Dodam tylko że do podmian zawsze używałem kranówki ( w poprzednim zbiorniku). Proszę o radę bo się normalnie o depresję ocieram. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...