Jump to content

co proponujecie jeszcze do przenoszonej obsady?


katija
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zakupuję zbiornik 100x40x45... Właśnie, jaka to pojemność? Raz jest, że 160l albo 180l... A 20l to sporo. Posiadacze - konkret proszę!

Posiadam aktualnie (nie w tym akwarium, ale w kilku): 5-6x Fantom czarny, 6x Prystelka, 1x Zbrojnik niebieski, 3x Danio różowe 'żaglowe'. Danio chcę zostawić dla syna w akwa 60l (ew. dokupić ze 2-3 szt. lub połączyć z Prystelkami), a reszta w jeden spory zbiornik. Co mogłabym jeszcze dołączyć? Zasadą jest: wytrzymałość na ew. parametry wody i prezencja. Oba akwaria będą posiadały po dwa filtry+napowietrzacze (2w1 szt.).

Odpadają: Gupiki, Molinezje, Kiryski, Brzanki, Razbory... Mało efektowne jak dla mnie rybki - Tak, wiem, nie wszystkie posiadane przeze mnie są 'wyjątkowe'. Kwestia gustu :) I rybki ławicowe lub takie "w małych grupkach", pojedyncze parki czy dobierane na stałe nie wchodzą w grę, bo sama się nie znam, a nie ma kto mi doradzić :D Ale chętnie wysłucham propozycji. Pozdrawiam

 

Czerwony kolor czcionki jest zarezerwowany tylko dla administracji forum. Zmieniłem /splend

Edited by katija
Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, gapa ze mnie! :D

Tak więc:

- ph 7,5

- gh 14-15 st.n

- kh 8 st.n

- no2 trzyma się 0.01 - 0.05

- no3 trzyma się 5-10 (gdy przekracza 10 robię 20% podmiany - wychodzi jakoś co 3 tyg.)

- temp. 24 st.C

coś jeszcze?

 

     Ale tak się zastanawiam, skoro chcę zostawić 60l synowi, to powinnam nowy zbiornik uruchomić od zera chyba... bo skąd ja wodę dojrzałą wezmę?! :P heh Więc w sumie dodatkowa obsada przyda mi się po ok. 1 m-cu po starcie (jeśli wszystko przebiegnie ok.), ale sugerując się Waszymi propozycjami, nie dam się "zrobić na czarno" w sklepie czy pod wpływem "oczarowania" :D

     Nowe akwa po dojrzeniu może mieć inne parametry, ale ze względu na "przenoszoną" obsadę, będę starała się zachować identyczne - ryby wydają się zdrowe, mają apetyt i energię.

 

    Co do opcjonalnych gatunków/odmian to prosiłabym jakieś zestawy liczbowe (wliczając obecne), byłoby mi łatwiej :D Nie chciałabym przerybić! Przykładowo (!!!): obecna obsada + 8 x + 6 y  etc.  :D Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 

 

Danio różowe 'żaglowe'. Danio chcę zostawić dla syna w akwa 60l (ew. dokupić ze 2-3 szt. lub połączyć z Prystelkami)
Akwarium 60 l jest za małe na dwie ławice.

 

 

- ph 7,5 - gh 14-15 st.n - kh 8 st.n
Zamiast wymienionych przez Ciebie danio to do tych parametrów proponuję stadko danio perłowych lub harem 1 + 2 ( samiec i dwie samice ) prętnika karłowatego. Można by spróbować te dwa gatunki połączyć razem, ale wówczas trzeba uważać aby mniejsze danio nie stały się pokarmem dla prętników.

 

Obydwa gatunki są stosunkowo łatwe w hodowli, a w sprzyjających warunkach chętnie przystępują do tarła.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, zaraz, po kolei.

Moje 3 Danio i 6 Prystelek to za dużo na akwa 60l? Nie chcę nic więcej dodawać, rozważałam jeszcze pozostawienie tych 3-ch Danio i zamiast Prystelek ew. dokupić 2-3 szt. Danio. 3 Danio to chyba nie ławica?!

Czy mam rozumieć, że proponujesz mi całkowitą wymianę obsady w akwa 60l, tak?

Bo podstawowe pytanie było: przy 6x Fantom czarny, 1x Zbrojnik (ew. 6x Prystelka) do zbiornika 180l - co jeszcze?

Zbiornik 60l będzie osobnym z moim Danio w głównej obsadzie :D Resztę zamierzam przenieść do 180l i uzupełnić jeszcze obsadę. Może to ja niejasno piszę.... :(

Edited by katija
Link to comment
Share on other sites

Pisałem tylko o akwarium 60 litrowym. A na takie akwarium dwa gatunki ławicowe to za dużo. Danio różowe ( rozumiem że chodzi o danio pręgowane odmiany różowej - tak? ) to ryby stadne które powinno się trzymać w większej grupie co najmniej 8 - 10,  szt. W dodatku są to ryby bardzo ruchliwe, a przez to zalecana dla nich wielkość akwarium to jest co najmniej około 90 l. A Ty chcesz dodać do nich w akwarium 60 litrowym jeszcze prystelki które również są gatunkiem stadnym.

Do akwarium 60 l najlepiej wybrać jedną ławicę + jakąś parkę lub harem + jakieś niewielkie rybki denne.

Np: Ławica prystelek, do tego pielęgniczki borelli i na dno stadko kirysków np: malutkich.

Do tej obsady należałoby jednak nieco zbić parametry wody.

Link to comment
Share on other sites

Teraz wszystko czarno na białym :D Wybacz, jestem po 14h pracy i średnio jarzę :D

Moje Danio to jakaś krzyżówka - lamparcie, różowe i ma "żaglowe" płetwy (wszystkie)... Konkretnie do niczego się nie odnosi :/ Są piekielnie odporne na wahania chemiczne wody i choroby, bo przetrwały u mnie nie jedno.

No ok, czyli opcjonalnie zostawić Prystelki i czego harem do tego, oprócz Pielęgniczki Borelli? Kiryski odpadają, strasznie nie podobają mi się te rybki :( Może 3-4 Otoski, zamiast Kirysków? i Harem Prętnika karłowatego?

Edited by katija
Link to comment
Share on other sites

Do prystelek mogą być i otoski i prętniki karłowate. Co prawda prętnik to Azja, ale parametrami te wszystkie ryby da się pogodzić.

Tak czy owak parametry należałoby by zbić.

 

Moje Danio to jakaś krzyżówka - lamparcie, różowe i ma "żaglowe" płetwy (wszystkie)... Konkretnie do niczego się nie odnosi
No bo takie ryby nawet nie występują w środowisku naturalnym. Są to sztucznie stworzone przez człowieka " mutanty ".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...