Jump to content
Pilz

Pierwsze akwarium

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zrobic córce prezent na dzien dziecka i tak pomyślałem, ze moze akwarium. Ale widzę, ze nie jest to takie proste bo pierwsza rzeczą chciałem kupić kule i bojownika albo wielona. Ale kula odpada bo szkoda ryby męczyć. Pózniej myślałem nad akwarium akrylowym firmy Hailea. Ale po poczytaniu trochę stwierdziłem, ze to tez chyba nie wypali. Wiec mam pytanie jak skomponować cały zestaw akwariowy. Chodzi mi o małe akwarium i jedna moze dwie rybki. Z tego co czytałem welon odpada bo lubi duża przestrzeń. Nie musi byc tez bojownik tylko inna jakaś ładna rybka. Wiec jeśli ktoś byłby wstanie pomoc trochę swoją wiedza to proszę o pomoc.

 

Dbaj o pisownię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz to planowane wymiary akwarium oraz parametry wody (jak nie testy to z informacji z wodociągów).

Można wiedzieć ile lat ma córka?

 

Sent from mobile.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jest taka możliwość to warto zainwestować w większe akwarium. Większe akwarium wbrew pozorom jest łatwiej utrzymać, jest ono również stabilniejsze biologicznie, a także daje większe możliwości co do dobrania obsady. Jeśli opcja z większym zbiornikiem nie wchodzi w grę to proponuję akwarium minimum 30. Nawet do tak niewielkiego akwarium można już dobrać ciekawe rybki.

Ze sprzętów będzie potrzebny filtr, najlepiej kaskadowy. Taki filtr kaskadowy nie zajmuje miejsca w tak niewielkim zbiorniku. Druga sprawa to grzałka. Bardzo ogólnie przyjmuje się że na jeden litr wody powinien przypadać jeden watt mocy grzałki. Przydałby się również termometr.

Takie akwarium można oświetlać zwykłą lampką biurową, ale jeśli w planowanej obsadzie znajdą się ryby labiryntowe takie jak np: bojownik to wtedy niezbędna będzie pokrywa lub przynajmniej przykrycie akwarium szybą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chybiony pomysł aby dziecku w prezencie dawać akwarium ...raz ze dziecko nie zajmie  się nim należycie ,dwa  bedzie to chwilowa radocha max 2 tyg i akwa w odstawkę .

Aby mieć akwa trzeba trochę wiedzy i regularnych  czynności jak sprzątanie ,pilnowanie parametrów ,podmiany .Dziecko się tym nie zajmie .

 

Wiem bo przerabiałem to na własnej skórze ... tylko ze u mnie było nie co inaczej córka namówiła mnie do "reanimacji" mojego hobby , jak chcesz akwa to kup je sobie min 112l(a najlepiej największe jakie możesz postawić i utrzymać ) na start postaw w salonie i cała rodzina będzie miała uciechę gwarantuje Ci to .

 

Akwarystyka wciąga  postawisz 112l po 6 miesiącach będziesz myślał o zmianie na 240...... później 350-450 :)

 

A co do prezentu na dzień dziecka  to zabierz córkę do jakiegoś parku rozrywki ,wycieczkę  itp...ogólnie spędź z nią ten czas  w dowolny ciekawy sposób .

Zwierzak na prezent bo nie najlepszy pomysł  ....szwagierka kupiła swojej córce pieska na 6 urodziny jakiegoś pudla ... 2 tyg radochy i pudel  bez opieki ,szwagierka się musi nim opiekować :)

Edited by raiders

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale wydajesz takie opinie nie znając osoby?

IMHO póki pilz się nie wypowie nie ma co dyskutować...

 

Sent from mobile.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale wydajesz takie opinie nie znając osoby?

IMHO póki pilz się nie wypowie nie ma co dyskutować...

 

Sent from mobile.

 

Bo ma do tego prawo. Poza tym zgadzam się w 100% z raiders'em.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale miałem mały wypadek.

 

Więc wymiar szafki to 39 cm / 60 cm.

 

Nie znam się na rybkach a tym bardziej jak utrzymać akwarium i jak wszystko dobrać. Mam trochę inne hobby ale można mieć też inne przecież. Wiem, że sobie robię dodatkową robotę ale jak będzie trzeba to będę tym się zajmował. Dlatego najpierw chciałbym dowiedzieć się od czego zacząć. Zeby to miało ręce i nogi.

 

Córka ma 5 lat i bardzo lubi zwierzęta. Ma psa już tylko labradora. Bez którego nie widzi świata. Prowadząc córkę do przedszkola pies musi iść z nami. Ostatnio wybraliśmy się na rower i jadąc obok sklepu zoologicznego pytała się kiedy jej kupie rybki.

 

Temat ciężki bo tak jak piszecie, że może być po 2 tyg. koniec frajdy ale może będzie się uczyć. Tego Wam nie powiem.

 A pies - może to jest przyzwyczajenie bo pies jest od kiedy pamięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie każde dziecko jest takie samo. Moje wciąż są zainteresowane akwarium i pracą przy nim choć 2 tygodnie dawno minęły...

 

Wymiary szafki masz akwarium pod niego dobierzesz. Pamiętaj że waga akwarium będzie mniej więcej 1.2x litraż w kg. Sprawdź jakie parametry wody masz w kranie, choćby na stronie wodociągów. Daj znać to można pogadać o kierunku obsady i dalszych działaniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×