Skocz do zawartości

Dobór całej palety/gamy odżywek do akwarium.


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuję porady w sprawie doboru całej gamy/palety do akwarium.

 

Akwarium 112 litrów, oświetlenie power led DIY 30W biała 3W niebieska 4W czerwona, świece 7 - godzin.

Filtr JBL e701 z seryjnymi wkładamy,

Rybki - neonki ok 14 , 2x pielęgniczka ramireza, kirysek, 5 otosów, 2 amano, 2x military helmet i 1 ampularia.

 

Roślinki jest ich dość spora ilość ale wszystkie rośliny uznane za mało lub średnio wymagające.

Aktualnie nawozy mam różne, plantamin, ferro+, tracet, Kplus czyli tak naprawdę różnych firm i o różnym składzie.

problem polega na tym że łatwo z czym przesadzić co objawia się delikatym zielonym kropkowatym nalocie na szybach i niektórych roślinach.

Zdecydowałem się że przejdę na całą gamę jednego producenta bo uważam że, to ułatwi dozowanie i uniknę takich objawów jak będę używał je z rozsądkiem. Kondycja roślin jest dobra, nie mogę się do niczego przyczepić jedynie cabomba żółknie od spodu, ale nowe gałązki z tej rośliny są ładne zielone - i nie wiem co z tą rośliną zrobić.

 

Chciałbym abyście doradzili mi jakieś całej gamy nawozów od jednego producenta które będę mógł stosować ze spokojem.

 

Myślałem o easy life chyba że możecie polecić innego producenta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba że możecie polecić innego producenta

 

Ja mogę ci polecić jedynie sole, są proste w stosowaniu a do tego sole są tańsze od gotowców.

Ale to nie jeden plus ich stosowania...

 

 

problem polega na tym że łatwo z czym przesadzić co objawia się delikatym zielonym kropkowatym nalocie na szybach i niektórych roślinach.

I to jest właśnie ten plus, masz pełną kontrolę nad zachowaniem odpowiednich stosunków, poprostu wiesz ile czego lejesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko sole. Bez wiedzy będzie porażka.

Nie mając żadnej wiedzy na ten temat, nawoziłem solami...wiedza łapana "w locie"...naprawdę tu nie ma nic skomplikowanego, zwłaszcza że wszystko na temat nawożenia solami można znaleźć na forum.

 

 

  Może nie potrzebujesz aż całej gamy nawozów, ale tylko podstawowe.

Podstawowe? tzn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Darku, źle się wyraziłem :) Chodziło mi o pierwiastki makro, główna myśl była- węgiel i potas. Może się okazać, że rośliny, które posiada autor tematu wcale nie potrzebują całej tablicy Mandelejewa. Jak sam napisał, nie posiada w akwarium roślin wymagających.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za zainteresowania. Ciężko napisać mi jaki mam roślinki ponieważ mam sporo gatunków - chyba najlepszym wyjściem będzie zrobienie kilku fotek i sami ocenicie.

 

Co do soli to boję się ( oczywiście jako amator nawożenia ) że sobie z tym nie poradzę wiec musiałbym ogarnąć jakiś poradnik i pochłonąć trochę wiedzy, tym bardziej że eksperymentować będę na głównym zbiorniku.

 

 

Fotki roślinek o które pytanie

post-21292-0-68202300-1430420593_thumb.jpgpost-21292-0-64436400-1430420599_thumb.jpgpost-21292-0-75946400-1430420604_thumb.jpgpost-21292-0-65788500-1430420614_thumb.jpg

I tutaj ten nalot aktualnie tylko na roślince bo szybki były czyszczone kartą kredytową 

post-21292-0-11278100-1430420609_thumb.jpg

 

 

Może faktycznie poczytam o solach i coś zacznę działać, bo z waszych wypowiedzi wynika że, gotowe nawozy a nawet cała ich paleta jest problematyczna bo nie wiemy co i ile wlewamy danych pierwiastków do wody racja ?

 

Pozdrawiam

 

EDIT

Czy sole można stosować raz w tygodniu po podmianie ? nie da się ukryć że, byłoby to dla mnie bardzo wygodne.

Edytowane przez Motorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...