Skocz do zawartości

Jaka pompka do hydroponiki


Jan Dzban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo spodobała mi się opcja hydroponiki. Mam następujące pytanie. Jaką proponujecie pompkę do hydroponiki? Akwarium 240l.

Dzięki za odpowiedzi.

Witaj ,

 

Aby sensownie odpowiedzieć na to pytanie musisz dopisać parę istotnych informacji

łącznie z tym co masz zamiar osiągnąć - poprawienie parametrów wody czy ładne kwiaty.

 

1  Wymiary hydroponiki - (łatwiej dobrać średnice węży , armatury PVC , oraz reszty elementów ) .

2  Umiejscowienie a dokładnie wysokość od lustra wody w akwarium - (Pompy są różne jak i ich wydajność

    lub choćby zdolność podnoszenia słupa wody)

3 Estetyka - (Czy nie będzie Ci przeszkadzać zamontowanie pompki w akwarium jeśli nie masz do wyboru np

.  o wiele tańsze pompy od filtrów wewnętrznych .

   Zakładasz wężyk na wylot z głowicy i do wejścia w hydroponice i tu jest problem z wydajnością

   takiego rozwiązania czym wyżej tym gorzej dla takiej pompki .

3 Estetyka – (Jeśli posiadasz szafkę pod zbiornikiem i tam masz zamiar pochować elementy oraz posiadasz

    już tam inny z obiegów filtracji np. „kubeł” można rozgałęzić trójnikiem na wejściu do filtra zewnętrznego .

   I tu potrzebna będzie wydajniejsza pompa np. wykorzystać można zbędny filtr zew , lub akwarystyczne

   pompy obiegowe jak np. „Ocean Runner” lub dosyć powszechnie stosowane przez akwarystów

   pompy „C.O” np. coś z mniejszych : pompa obiegowa GRUNDFOS UP15 .

   Jak widzisz rozwiązań jest sporo koszty również są różne więc dochodzi jeszcze :

4 Budżet przewidywany .

 

Przy zbiorniku który posiadasz nie licz wystarczy podłączyć przerobioną małą doniczkę kwiatową ,

widocznych efektów to nie przyniesie (parametry wody w akwarium) .

Za to na pewno „kwiatki” będziesz miał ładne :smile:

Jest w tym temacie sporo informacji w sieci , możesz jeśli chcesz pisz na moje „PW” podrzucę Ci linki

Osobiście miałem w 300 litrowym zbiorniku 4 doniczki balkonowe po 60cm każda .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,

 

Aby sensownie odpowiedzieć na to pytanie musisz dopisać parę istotnych informacji

łącznie z tym co masz zamiar osiągnąć - poprawienie parametrów wody czy ładne kwiaty.

 

1  Wymiary hydroponiki - (łatwiej dobrać średnice węży , armatury PVC , oraz reszty elementów ) .

2  Umiejscowienie a dokładnie wysokość od lustra wody w akwarium - (Pompy są różne jak i ich wydajność

    lub choćby zdolność podnoszenia słupa wody)

3 Estetyka - (Czy nie będzie Ci przeszkadzać zamontowanie pompki w akwarium jeśli nie masz do wyboru np

.  o wiele tańsze pompy od filtrów wewnętrznych .

   Zakładasz wężyk na wylot z głowicy i do wejścia w hydroponice i tu jest problem z wydajnością

   takiego rozwiązania czym wyżej tym gorzej dla takiej pompki .

3 Estetyka – (Jeśli posiadasz szafkę pod zbiornikiem i tam masz zamiar pochować elementy oraz posiadasz

    już tam inny z obiegów filtracji np. „kubeł” można rozgałęzić trójnikiem na wejściu do filtra zewnętrznego .

   I tu potrzebna będzie wydajniejsza pompa np. wykorzystać można zbędny filtr zew , lub akwarystyczne

   pompy obiegowe jak np. „Ocean Runner” lub dosyć powszechnie stosowane przez akwarystów

   pompy „C.O” np. coś z mniejszych : pompa obiegowa GRUNDFOS UP15 .

   Jak widzisz rozwiązań jest sporo koszty również są różne więc dochodzi jeszcze :

4 Budżet przewidywany .

 

Przy zbiorniku który posiadasz nie licz wystarczy podłączyć przerobioną małą doniczkę kwiatową ,

widocznych efektów to nie przyniesie (parametry wody w akwarium) .

Za to na pewno „kwiatki” będziesz miał ładne :smile:

Jest w tym temacie sporo informacji w sieci , możesz jeśli chcesz pisz na moje „PW” podrzucę Ci linki

Osobiście miałem w 300 litrowym zbiorniku 4 doniczki balkonowe po 60cm każda .

Pozdrawiam

Ad.1 Doniczka balkonowa o długości 1m

Ad.2 Umiejscowienie - 10-20cm nad lustrem wody

Ad.3 Nie będzie mi przeszkadzać umiejscowienie pompki w akwarium. Nie chcę rozgałęźników na filtr kubełkowy, który posiadam.

Ad.4 Koszty. Najlepiej jakby było wszystko za friko :razz: . Ale jak wiemy nie ma nic za darmo więc liczę się z jakimiś wydatkami. Chciałbym wydać jak najmniej ale nie mam jakiejś ustalonej sumy do której mogę operować. 1000zł nie przeznaczę na to wszystko ale 2,50zł też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...