Skocz do zawartości

DavyJones
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziele, ile kasy włożyłeś w ten zbiornik? Super efekt.

Na pewno więcej niż powinienem by uzyskać taki efekt.

 

Pokrywę mogłem zrobić sam ale kupiłem Juwela 2x45W. Świetlówki 45W są drogie. 

Zamiast 2xJBL e901 i 1xAquaSzut Turbo mogłem kupić 1xIkola Maxx. Wcześniej był jeszcze wewn Chińczyk i 2x wewn JBL.

Zbędne były testy akwarystyczne i cudowne preparaty.

 

Zestaw CO2 to konieczność, jak chcesz mieć ładne rośliny i do tego szybko.

 

Nawozy VIMI nie są drogie. Sole jeszcze tańsze, nawet nie ma co ich liczyć w kalkulacji.

 

Szafka, szkło, podłoże i rośliny są w zasięgu możliwości finansowych każdego akwarysty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

attachicon.gif200l_20171230b.jpg

 

attachicon.gif200l_20171230a.jpg

 

Zastanawiam się co dalej z tym akwarium, bo w styczniu się przeprowadzam. Generalnie chodzi o to jak to wszystko razem do kupy zabrać.

A gdzie się przeprowadzasz? bo jak dalej we Wrocku to zasadniczo nie ma o czym mówić, sakum-pakum (no chyba że po przeprowadzce masz plan na większe/inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Akwarium wciąż żyje. Aktualnie robi za przedszkole dla skalarów, które zostaną przeniesione do akwarium 480 litrów.

 

Ograniczyłem światło do 2x45W  T5.

Nawożenie to tylko kapsułki do podłoża i K+Fe+micro (Zoolek) do wody. Nie podaję N i P bo akwarium jest przerybione i jedynie podmianami i PSB mogę zbić wysoki azot. 

 

Zmieniła się filtracja. Dwa filtry JBL poszły w świat i zastąpiła je jedna Ikola Maxx 400 - świetny filtr.

Tymczasowo na tym zbiorniku dojrzewa jeszcze Tetra EX 1200 plus, która docelowo będzie pracować w/w 480 l.

 

 

 

05062019-200l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Aponogeton. Pewnie jakaś hybryda. Podejrzewam, że longiplumulosus i crispus. Ładnie kwitnie i jest ogromna. Akwarium 200 l jest za małe. Wyląduje w 480 razem ze Skalarami.

Boczne szyby są obrośnięte glonem. To od starej wody, bo na pewnym etapie nie mogłem wymieniać przez kilka miesięcy.

Aponogeton-1.jpg

Aponogeton-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Akwarium po przeprowadzce, ciągle żyje, ma już 5 i pół roku. Podłoże bez wymiany, tylko nawożone kapsułkami i kulkami. Manado - najlepsze podłoże FOREVER! Jedyna rzecz która JBL zrobiła dobrze.

 

Aktualnie wygląda jak na zdjęciu i jest poczekalnią dla 10 Skalarów, na które czeka 496 litrów.

DSC_1927.thumb.JPG.4f6acd077a035b1c94a332d7857fb577.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...