Skocz do zawartości

DavyJones
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

DavyJones,

 

Mam kilka pytań odnośnie przycinania Ludwigia Repens ?

 

Jak to przycinałeś ?

Ja jak ja przytnę wysoko, to w miejscu przycięcia odrastają nowe łodyżki i wygląda to średnio.

Jak przytnę nisko, to łodyga matka gubi liście.

Więc po prostu tnę całość przy ziemi i wsadzam roślinkę na nowo, ale zawsze trochę krótszą.

To chyba nie najlepsza metoda.

 

Z góry dzięki za jakieś wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

DavyJones,

 

Mam kilka pytań odnośnie przycinania Ludwigia Repens ?

Jakimś cudem przeoczyłem ten post. Ludwigię przycinam kilka centymetrów nad podłożem. Ewentualnie przyciętą łodygę wkładam w podłoże. Rośnie sobie aż do tafli wody a tam się rozgałęzia.Mam dość mocne oświetlenie i CO2 więc liści nie gubi an dole.

 

 

Jakoś tak:

200l_41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój baniak to też 50cm wysokości, 4 x 39W i Co2 całą dobę, ponad 30ppm.

I co bym nie robił to mi ta Ludwiga gubi liście od dołu jak już dorasta do tafli wody.

Póki co zrezygnowałem z niej w w dużym baniaku i dałem ją do mniejszego ( niższego ) aby za jakiś czas spróbować na nowo.

Może za gęsto sadzę czy jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zainstalowałem Sera flore CO2 reaktor 500. Działa z filtrem JBL e901 tak jak się tego spodziewałem. :mrgreen:  Łopatki reaktora obracały się bardzo wolno, a po tygodniu kiedy filtr się zapewne lekko zamulił i spadł przepływ, łopatki reaktora stoją w miejscu.

 

Co za cholerne dziadostwo. Na pudle jest napisane jak byk e901: 900l/h. Dopiero po otwarciu w instrukcji można się doszukać bo ta informacja jest skrzętnie ukryta, że przy wkładach przepływ spada o połowę. Te nędzne hipotetyczne 450l/h (900/2), po zamuleniu filtra pewnie jeszcze niższe, ledwo porusza wodę w zbiorniku 200l, a do reaktora się nie nadaje.

 

Będę musiał kupić filtr o większym przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez ostatnie kilka miesięcy nie zajmowałem się tym akwarium tak jak powinienem. Sporadyczne podmiany, nawożenie, przycinka - rośliny prawie wystawały z akwarium.

 

Dwa, trzy tygodnie temu dokonałem przemeblowania w zbiorniku. Wycięte zostały wszystkie rośliny za wyjątkiem E. amazonicus i A. barteri (tego się nie da wyciąć), po czym wybrane egzemplarze zasadzone na nowo i uzupełnione nowymi gatunkami.

 

Filtracja pozostała ta sama: 2xe901 i AquaSztu Turbo bardziej jako cyrkulator. Zainstalowałem Sera reaktor CO2 500 i stały test CO2 - bardzo przydatny.

 

Oświetlenie: 4x45W

Tu od razu jedna ważna uwaga. Tzw zestawy oświetlenia jeśli są instalowane w ten sposób, że świetlówka uchwytami mocowana jest do drugiej świetlówki to sumaryczna moc jest mniejsza niż byłyby zawieszone nad zbiornikiem samodzielnie, każda ze swoim odbłyśnikiem. Widać to po bąblowaniu roślin.

 

Rośliny:

  1. Anubias lanceolata
  2. Anubias barteri var. nana
  3. Ludwigia sp
  4. Lysimachia nummularia aurea
  5. Heteranthera zosterifolia
  6. Myriophyllum mattogrossense - nie mam jeszcze pewności, chyba sklep wysłał mi inny gatunek.
  7. Ammania gracilis
  8. Rotala rotundifolia red
  9. Cryptocoryne Wendtii - Tropica
  10. Limnophila aromatica
  11. Proserpinaca palustris
  12. Lobelia cardinalis
  13. Echinodorus amazaonicus
  14. Vallisneria asiatica
  15. Microsorium windelov

Nawożenie:

VIMI ALL IN ONE, ponieważ odpadły mi z butelek z roztworami soli etykiety i nie wiedziałem co jest co. Ale za jakiś czas wrócę do soli.

 

Jeśli chodzi o VIMI to odpowiedź roślin jest  bardzo pozytywna. Nawóz jest dobrze skomponowany.

 

Obsada: Jeśli chodzi o ryby jest to dla mnie trzeciorzędna kwestia. Większość to prezenty od znajomych i sąsiadów którzy likwidowali swoje akwaria. Na przykład Labeo zielony, który był trzymany w zbiorniku 25l a trafił do mnie. Sądzę, że warunki do życia ma zdecydowanie lepsze,  zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to, że dwóch jego pobratymców zostało w tamtym zbiorniku a on jako najbardziej poszkodowany trafił do mnie.

 

Poszczególne gatunki różnie reagują na wysoki poziom CO2. I tak np Neon Innesa, który do roślinnego HT się nie nadaje ze względu na temperaturę i moc oświetlenia na wysokie stężenie CO2 nie reaguje.

 

post-9200-0-17984500-1487790555_thumb.jpg jakas ryba wykopała Wywłócznika po przycince

 post-9200-0-97372400-1487790556_thumb.jpg

post-9200-0-52241500-1487790559_thumb.jpg

post-9200-0-14465700-1487790562_thumb.jpg

post-9200-0-37486300-1487790563_thumb.jpg

post-9200-0-30775000-1487790565_thumb.jpg

post-9200-0-36572400-1487790568_thumb.jpg

post-9200-0-50547000-1487790570_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...