Skocz do zawartości

[54] Górskie klimaty


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mnie wczoraj naszło i odpaliłem sobie w sypialni mały baniaczek, grzebałem do 3ciej w nocy icon_rolleyes.gif

Akwarium: 54L-60x30x30h
Oświetlenie: Podwieszone w standardowej pokrywie 1x Led Intenso 2x7,2W i 1x Led Intenso 2x4,3W
Filtracja: Aquael fan mini plus
Ogrzewanie: brak
Podłoże: Bazalt 1-3mm + kulki g-t
Ozdoby: Skałki "Ancient stone"
Nawożenie: Butla CO2 + Carbo, Macro i Micro
Flora: Eleocharis parvula i Eleocharis acicularis
Fauna: brak, może będą jakieś krewecie lub/i jakaś ławica małych rybci, ew. Endlery Red Scarlet

No i zajawka na szybko, tuż po odpaleniu

gorskie-k_wwprpaw.jpg

 

 

Kolejne fotki jak się woda wyklaruje.

 

Zapraszam do komentowania :)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kamienie, szczególnie "dominator" . Co to za skałki? Wpisuje w google Ancient stone i mi jakieś głupoty wyskakują. 

 

Chyba bym tego środkowego trzeciego co do wielkości przemieścił maksymalnie w lewo , tak żeby jeszcze bardziej podkreślić wielkość dominatora. Środkowego przy samej szybie, tego najmniejszego całkiem zabrał. Tak powstała przestrzeń miedzy dwoma największymi kamieniami powinna nadać głębi. 

 

Zainspirowałeś mnie żeby wybrać się na skład kamieni i jeszcze czegoś poszukać dla siebie zanim zaleje zbiornik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ;)

 

 

 

Nic na tył wyższego nie dodasz ?

Myślałem o dodaniu na środku trzeciego planu Alternanthery sp.red dla kontrastu, akwarystycznie mi pasowała, ale...

 

 

Kamienie sprawiają wrażenie ogromnych głązów skalnych. Nie dawałbym tu żadnej dużej rośliny aby właśnie ten efekt zostawić.

i tak właśnie zostanie, jednak dodatki psuły by wrażenie gór.

 

 

 

Co to za skałki? Wpisuje w google Ancient stone

Pewnie nazwa nadana na użytek akwarystyki, a jaki to rodzaj skały nie mam pojęcia.

 

 

Chyba bym ...przestrzeń miedzy dwoma największymi kamieniami powinna nadać głębi.

Na żywo jest głębia ( będzie bardziej widoczna na fotce "z góry" ), którą myślę, że spotęguje trawnik po zarośnięciu wolnych przestrzeni.

 

PS.

 

 

A teraz wątek z dyskami poproszę :P :)

Fotki już cyknąłem, postaram się dziś coś wrzucić ;)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku tw standard w akwa ładnie ale zawsze ten sam styl

Madk robiłem już holendry, mcharia, bw, ryuboku, ogólne i iwagumi, nic dziwnego, że motywy się powtarzają ;)

Jednak każdy aranż jest niepowtarzalny.

 

Mimo wszystko miło, że Ci się podoba :)

 

 

Bardzo mi się podoba...

Dzięki :)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madk robiłem już holendry, mcharia, bw, ryuboku, ogólne i iwagumi, nic dziwnego, że motywy się powtarzają ;)

Jednak każdy aranż jest niepowtarzalny.

 

Mimo wszystko miło, że Ci się podoba :)

 

 

Dzięki :)

Ja czekam aż nas zaskoczysz czymś niespotykanym :> czego nie miałeś w końcu wyobraźnia nie ma granic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ogólnie aranż fajny.

Dzięki ;)

 

 

Podsypałbym trochę podłoża na tył-trawniczek byłby lepiej widoczny, no chyba, że to to zdjęcie jest robione z kiepskiego ujęcia. Trzy przednie kamienie też by lepiej pasowały na bokach akwarium. Filtr trochę daje po oczach...

Wzniesienie jest zrobione, tylko fotka była robiona z poziomu dna.

Kamienie tak zostają ;) tylko dołożyłem jeszcze dwa małe po bokach. A co do filtra to niestety, nie da się go za bardzo ukryć w takim aranżu, ale dosadziłem przed nim Viviparę, mam nadzieję, że trochę go zakryje.

 

A to foty z przed tygodnia ( teraz już czeka mnie porządna przycinka )

 

DSC02100J_wspwnww.jpg

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...