Skocz do zawartości

Biała woda w akwarium, co dalej??


Tośka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstepie zaznaczam, ze jestem początkującym akwarystą, ( wiec mnie nie zabijcie) i MUSIAŁAM wyczyścic akwarium ok 450 L. Ponieważ miałam szlam na dnie i plagę świdrów spuściłam całą wodę, wygotowałam kamienie(niestety wraz ze ślimakami, bo było ich tyle, ze nie było możliwości powybierać wszystkich), wyczyściłąm dokładnie akwarium, filtry i co sie tylko dało, napełniłam zbiornik wodą przegotowaną wymieszanej z surową ( chciałam przykombinować i dodałam troche ciepłej, żeby temp się szybciej podniosła). Jak zawsze przy podmianach dolałam Antychlor i Esklarin. Po 6 ciu godz wpuściłąm ryby, a jakiś czas póxniej woda zrobiła się mleczno biała. Co zrobiłam źle, to juz wiem, ale co dalej??? Myślałąm o dodaniu bakterii nitryfikacyjnych. ( tak wiem. chemia) Filtry dwa chodzą non stop, a jak z napowietrzaniem??? włączyć, czy lepiej nie???

 

 . Troche sie martwię, czy te ugotowane śliamki nie będa mi gniły w zbiorniku. Gotowanie podłoża było radą znajomego akwarysty. Co do slimaków, bocje nie dawały rady, a była ich plaga.

 

 

Pomózcie, bo pytałam na kilku forach na FB , ale poza "dobrymi radami" w stylu blondynki nie powinny sie brac za takie rzeczy, nie uzyskałam konkretnej pomocy.

 

Dzieki . Toska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...