Skocz do zawartości

Lex Superior - nie dajcie się zastraszyć!


Nantai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wszystkich ostrzec przed tym nieuczciwym precedensem, jakim jest wyłudzanie pieniędzy przez tą niby kancelarię.
Jeśli ktoś dostał podobne pismo jak niżej to jedyne co zróbcie to zgłosić do najbliższego organu ścigania, polecam prokuraturę bo policja dość ociężale się takimi sprawami zajmuje i często zbywają ludzi, którzy chcą sprawę zgłosić.
F6wt6xy.jpg?1
 
Na początku można się delikatnie przestraszyć takim pismem. List polecony, numery sprawy, artykuły karne no i niebagatelna kwota 4 500 zł do zapłaty. Ewentualne ustępstwo za 750 zł.
Ale bez paniki to normalni naciągacze i się naprawdę tym nie przejmujcie. Nie piszcie do nich bo na pewno Was oleją no i przede wszystkim nie wpłacajcie kasy! Tylko obowiązkowo idźcie do organów ścigania zgłosić sprawę za wyłudzanie. Ewentualnie do najbliższego rzecznika praw konsumenta, który Was pokieruje co macie robić. 
 
Sam dostałem takie pismo i sprawa pójdzie do prokuratury. Znajoma, która ma 70 lat też dostała takie wezwanie do zapłaty, a nie potrafi nawet uruchomić komputera. :) Jednym słowem co się w tym kraju wyprawia to głowa mała. Sprawa jest bardzo głośna medialnie. W internecie na ten temat jest tysiące informacji, więc nie będę się rozpisywał. 
Chciałem po prostu wszystkich ostrzec przed niepotrzebnym stresem.
 
Stop copyright trolling!
Jeśli chcecie pomóc w powstrzymaniu podobnym precedensom polecam podpisywać petycje:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Marszalek_Sejmu_RP_i_Poslowie_na_Sejm_RP_Powstrzymac_copyright_trolling/edit/

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...