Skocz do zawartości

Kropki na pielęgnicy ramireza


mar-pow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano zauważyłem kropki na płetwach i tułowiu parki pielęgnic ramireza. Są białe, nie są w formie "narośli".

Pytanie czy to ospa czy może coś innego? Pierwszy raz mam styczność z czymś takim. Rybki normalnie jedzą, chętnie się ganiają po zbiorniku, normalnie się zachowują. Przepraszam ale nie mam inne jakości zdjęć. Może ktoś coś poradzi?

 

Pozdrawiam.

post-1045-0-98224400-1429022332_thumb.jpg

post-1045-0-81264000-1429022355_thumb.jpg

Edytowane przez mar-pow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak ospa .

Ramirezy nie powinny być trzymane na takim podłożu , dla nich tylko piach .

Ogólnie nawet po tych słabych zdjęciach , widać że masz mały syf w zbiorniku , a ramirezy są bardzo wrażliwe na słabą jakość wody więc się nie dziw że ci chorują.

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ospa jak nic...Miałam kiedyś ramirezki, też miały ospę, gdy spadła jakość wody. Pielęgnice potrzebują piaszczystego podłoża. Początek choroby więc jeszcze zachowują się normalnie. Ja swoje wyleczyłam jakimś specyfikiem z zoologicznego, ale nie pamiętam jakim. Na przyszłość przede wszystkim dbaj o czystość bo one są bardzo wrażliwe jak już wspomniał kolega przede mną. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ospa. Zaatakowała platki.

Niestety w zoologicznym mieli tylko Formisol z Zoolek.

Właśnie zaaplikowałem i podnoszę temperaturę + duże napowietrzanie.

 

Pytanie czy ryby mogły zarazić się ospą przez pokarm? Kupiłem niedawno i podałem dopiero 3 razy rozwielitkę mrożoną od "IT" może to ma coś wspólnego ?

Edytowane przez mar-pow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby w nieodpowiednich dla nich warunkach są słabsze i bardziej narażone na choroby. Stwierdzenia, że ryby są w nieodpowiednich warunkach użyłem po przeczytaniu o platynce z ramirezami.

 

Wysłane z mojego GT-I9305

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...